SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Najszybsza TAKSÓWKA w Warszawie to Porsche Panamera GTS. Auto do złapania tylko z myTaxi - ZDJĘCIA

Najszybsza TAKSÓWKA w Warszawie to Porsche Panamera GTS. Auto do złapania tylko z myTaxi - ZDJĘCIA

30.11.2012, godz. 15:57
Porsche Panamera GTS myTaxi
foto:

Najszybsza taksówka poruszająca się po ulicach Warszawy, to z pewnością Porsche Panamera GTS. Tego wyjątkowego wozu nie da się jednak tak po prostu zamówić, czy zatrzymać na ulicy. Auto dostępne jest wyłącznie przy użyciu nowoczesnej aplikacji na smartfony myTaxi, która pozwala na ekspresowe zamawiane przewozów.

Taka taksówka to nie lada gratka. W Porsche Panamera GTS można ekspresowo dojechać do celu, bo wóz przyspiesza od 0 do 100 km/h zaledwie w 4,5 sekundy. Taki wynik jest możliwy dzięki potężnej jednostce napędowej. Sportowa limuzyna kryje pod maską wolnossący silnik V8 o pojemności 4.8 litra, który dostarcza na wszystkie cztery koła moc 430 KM i 520 Nm, przenoszoną za pośrednictwem 7-stopniowej, dwusprzęgłowej automatycznej skrzyni biegów.

Jak zamówić myPorsche

Poruszające się po ulicach Warszawy myPorsche, to element promocji telefonicznej aplikacji myTaxi, która jest dostępna w sieci całkowicie za darmo. Po pobraniu jej na telefon komórkowy wyposażony w GPS, program automatycznie lokalizuje położenie użytkownika. Na mapie aktywują się natomiast ikonki taksówek w najbliższej okolicy, dostępnych do zamówienia. W dniach od 23 listopada do 8 grudnia, jedną z tych ikonek jest właśnie myPorsche. Aby być na jego tropie i skorzystać z podwózki, trzeba próbować zamówić auto przez smartfona. Jeśli położenie zamawiającego jest akurat gdzieś niedaleko zmieniającego swoją lokalizację Porsche, to luksusowy wóz jest w zasięgu ręki. Za pomocą kilku kliknięć można upolować tę bezkompromisową maszynę i skorzystać z podwózki w luksusowych warunkach.

Wycieczka do muzeum Porsche w Stuttgarcie

Dla osób wkręconych w zabawę myPorche przygotowano cenną nagrodę. Do wygrania jest wyjazd do Stuttgartu, gdzie znajduje się motoryzacyjne muzeum sportowej niemieckiej marki. Wystarczy nakręcić filmik z myPorsche lub zrobić zdjęcie wozu. Im ciekawszy pomysł tym większa szansa na zwycięstwo. Szczegóły akcji można znaleźć na stronie internetowej www.mytaxi.com.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: