SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości NAJSZYBSZY KABRIOLET na świecie to Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse - ZDJĘCIA

NAJSZYBSZY KABRIOLET na świecie to Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse - ZDJĘCIA

12.04.2013, godz. 16:10
Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse WRC
foto: Bugatti

Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse to oficjalnie najszybszy samochód świata z otwartym nadwoziem. Piekielnie szybki pojazd bez dachu, podczas próby na torze Ehra-Lessien w Niemczech pobił rekord prędkości, który teraz wynosi dokładnie 408,84 km/h.

Nowy rekord prędkości kabrioletem należy do Veyrona Grand Sport Vitesse. Podczas próby na torze testowym Volkswagena w Niemczech, za kierownicą Bugatti usiadł chiński kierowca Anthony Liu, który zdołał rozpędzić się do 408,84 km/h. Rezultat został potwierdzony w oficjalnym raporcie TÜV.

Prędkość ta była możliwa dzięki potężnej, umieszczonej centralnie jednostce napędowej. Silnik o pojemności 8-litrów w układzie W16, dostarcza podobnie jak w "zwykłym" Veyronie 1200 KM i 1500 Nm momentu obrotowego. Sprint do pierwszych 100 km/h zajmuje odmianie z otwartym dachem 2,6 sekundy, a 200 km/h pojawia się na prędkościomierzu w 7,1 sekundy. Bugatti wyprodukuje limitowaną wersję Veyrona Grand Sport Vitesse - do sprzedaży trafi zaledwie 8 takich samochodów. Cena bez podatków będzie wynosiła 1,99 miliona euro.

>>> Artystyczny projekt - Bugatti Veyron Grand Sport Venet - ZDJĘCIA <<<

Z ciekawostek, inny model - Bugatti Veyron Super Sport - niedawno stracił tytuł najszybszego auta świata. Komisja Rekordów Guinnessa zdecydowała pozbawić auto tego tytułu, na rzecz supersamochodu SSC Ultimate Aero. Powodem było nagięcie przepisów przez Bugatti. Ustanowiony rekord 430 km/h okazał się nieważny, ponieważ Supert Sport podczas bicia rekordu miał dezaktywowany ogranicznik prędkości, a każdy z 30 sprzedanych egzemplarzy tego superauta posiada taką fabryczną blokadę, która pozwana na rozpędzenie wozu "tylko" do 415 km/h.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: