SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Najszybszy radiowóz świata jak bolid! Ariel Atom przyspiesza w mniej niż 3 s do setki

Najszybszy radiowóz świata jak bolid! Ariel Atom przyspiesza w mniej niż 3 s do setki

05.06.2014, godz. 10:08
Ariel Atom PL jako radiowóz brytyjskiej policji
foto: materiały prasowe

We flocie brytyjskiej policji pojawił się niezwykły pojazd - Ariel Atom. Maszyna to najprawdziwsza wyścigówka z homologacją drogową, która została uzbrojona w syrenę, sygnalizatory świetne oraz oszałamiające osiągi.

Na drogach Wielkiej Brytanii będzie można teraz spotkać auto w policyjnych barwach, które znacząco wyróżnia się na tle pozostałych radiowozów. Wyspiarska drogówka, a dokładnie oddział z hrabstwa Avon i Somerset chwali się wyścigowym Arielem Atomem PL (oznaczenie PL to skrót od Police).

Przeczytaj: Policja nie ma litości! Tysiące kierowców straci w tym roku prawo jazdy

Nietypowy policyjny wóz pomalowany w charakterystyczną żółto-niebieską szachownicę, został oparty o Atoma 3.5R. Napędza go silnik o pojemności 2.0-litra produkcji Hondy, który generuje 350 KM. Moc ta jest ogromna w stosunku do niskiej masy własnej wynoszącej 612 kg. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa poniżej 3 sekund. Z taką maszyną nie mają szans nawet najszybsi motocyklowi piraci.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: