SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości NATO marnuje pieniądze! Fabrycznie nowe Land Rovery na wyprzedaży

NATO marnuje pieniądze! Fabrycznie nowe Land Rovery na wyprzedaży

24.04.2014, godz. 03:00
Land Rover Defender NATO
foto: NATO.int/DigitalGlobe/SHAPE

Organizacje międzynarodowe obracają naprawdę dużymi pieniędzmi, dlatego chciałoby się, aby dysponowano nimi w sposób racjonalny. Jak się okazuje NATO stać na wyrzucanie dolarów w błoto, bo organizacja pozbywa się  fabrycznie nowych Land Roverów, nieużywanych przez kilka lat.

NATO to polityczno-wojskowa organizacja, w której skład wchodzi także Polska. Wystawiła on na sprzedaż aż 63 egzemplarze nieużywanych Land Roverów. Każdy z nich to model Defender 110 LWB i wszystkie zostały wyprodukowane w 2008 lub 2009 roku. Terenowe auta zostały wyposażone w napęd na cztery koła, a pod maskami wszystkich pojazdów pracuje silnik wysokoprężny o pojemności 2.4-litra, zespolony z ręczną skrzynią biegów o 5 lub 6 przełożeniach. Co więcej, Defendery mają na wskażnikach przebiegu same zera, co oznacza, że nie były w ogóle używane!

Zobacz też: Land Rover Discovery Vision Concept: pokaz możliwości Brytyjczyków - WIDEO

Według zasad sprzedaży 43 egzemplarze "Landów" trafią tylko na rynek Północnej Ameryki, zaś pozostałe 20 Defenderów zostanie sprzedanych w Europie (dokładniej tylko w państwach Unii Europejskiej). Amerykańskie sztuki nie zostały wyposażone w klimatyzację, a nabywcy mogą wybrać kolor biały lub zielony. Europejskie odmiany mają tylko białe malowanie, aczkolwiek we wnętrzu można znaleźć klimatyzację.

Niestety ceny nie zostały ujawnione. Fakt że pojazdy stały nieużywane i mają już kilka, oznacza, że ustalone kwoty powinny być atrakcyjne. Zakup oryginalnego terenowego Land Rovera po cenie znacznie niższej niż w salonie z pewnością przyciągnie nabywców.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: