SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości New Warsaw, czyli polska Nowa Warszawa już prawie gotowa - WIDEO

New Warsaw, czyli polska Nowa Warszawa już prawie gotowa - WIDEO

29.08.2014, godz. 20:11
New Warsaw - projekt Nowej Warszawy
projekt Nowej Warszawy foto: x-news

We Wrocławiu zaprezentowano model Nowej Warszawy, samochodu nawiązującego do pojazdu kultowego w czasach PRL. Nowy samochód docelowo ma mieć 5-litrowy silnik V10 pod maską i rozwijać moc bliską 600 koni mechanicznych. Prędkość rozwijana od 0 do 100 km/h to w założeniach zaledwie 4,5 sekundy.

Po 40 latach przerwy Warszawa ma szansę wyjechać na drogi w całkiem nowym wydaniu. Marzenia o współczesnym, w pełni polskim samochodzie, to już niemal rzeczywistość. Po wielu miesiącach przygotowań, prototyp New Warsaw zaczyna coraz bardziej przypominać najprawdziwsze auto. Stopień zaawanoswania prac według twórców jest tak duży, że jeżdżący prototyp zostanie pokazany za około pół roku.

Konstruktorzy następcy klasycznej limuzyny z czasów PRL-u, postanowili kolejny raz pokazać szerszej publiczności efekt swojej pracy. Tym razem pojazd o nazwie New Warsaw, a właściwie jego model w skali 1:1, został zaprezentowany we Wrocławiu, w Galerii Handlowej wieżowca Sky Tower. Co ciekawe wystawiony model w towarzystwie klasycznej Warszawy 223, będzie można tam obejrzeć do 17 września.

Zobacz też: Twardziel w polskiej armii? Potężny Hawkei w wojskowym przetargu - WIDEO

New Warsaw to na razie tylko projekt wykonany z włókna szklanego, ubrany w takie detale jak 22-całowe koła, reflektory ledowe, grill wykonany ze stali, czy chromowane końcówki układu wydechowego. Masa własne nie ma przekroczyć 2000 kg. Podzespoły mechaniczne i silnik zostaną zaimportowane z BMW M5. Oznacza to potężny, blisko 600-konny silnik, automatyczną skrzynię biegów i rewelacyjne osiągi.

Szacowana cena gotowych egzemplarzy, jakie będą przeznaczone na sprzedaż, to około 1,5 mln zł za jedną sztukę.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

/źródło wideo: x-news/

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: