SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Newport Range Rover Convertible: terenowy kabriolet - WIDEO

Newport Range Rover Convertible: terenowy kabriolet - WIDEO

24.07.2013, godz. 14:00
Newport Range Rover Convertible
foto:

Luksus, składany dach oraz duże możliwości terenowe - do tej pory wydawałoby się, że połączenie tych elementów jest niemożliwe do zrealizowania. Inżynierowie z firmy Newport postanowili stworzyć coś, co Brytyjczykom kochającym terenowe auta jawi się jako profanacja wyspiarskiej ikony motoryzacji. Czy delikatna granica kiczu, nie została przypadkiem przekroczona?

Nie jest to pierwszy Land Rover Range Rover bez stałego dachu - w ubiegłym roku świat ujrzał model Evoque Convertible. Jednak "mały" SUV brytyjskiej marki nie ma takiego prestiżu jak flagowy Range Rover, dlatego też firma Newport Convertible Engineering postanowiła nieco zmodyfikować luksusową terenówkę.

>>> Range Rover wybrany Samochodem Roku Playboya 2013 <<<

Auto bazuje na odmianie Autobiography, jednak zostało wyposażone w miękki, rozkładany elektrycznie dach, którym można sterować za pomocą przycisku. Przez ten zabieg samochód nie prezentuje się najlepiej, a specjalna przykrywka chroniąca materiał niewiele pomaga w odzyskaniu dobrego wyglądu. Teraz już wiadomo, dlaczego terenowe auta tak rzadko są widywane w nadwoziach cabrio.

Produkcja samochodu będzie limitowana, a firma Newport rozpocznie sprzedaż modelu już w sierpniu tego roku. Zakupu będzie można dokonać w specjalnie wyselekcjonowanych punktach sprzedaży Range Rovera na całym świecie.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: