SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nie zakładaj LPG do Toyoty Prius bo wybuchnie!

Nie zakładaj LPG do Toyoty Prius bo wybuchnie!

07.11.2013, godz. 11:45
Toyota Prius LPG
foto: periodismodelmotor.com

Toyota Prius napędzana benzynowym silnikiem spalinowym, współpracującym z motorem elektrycznym, dzięki takiemu połączeniu zużywa niewiele paliwa, szczególnie w miejskiej eksploatacji. Dla pewnego Hiszpana dawki spalania hybrydowego wozu mimo wszystko wciąż były zbyt duże, dlatego uzbroił swoją Toyotę w instalację LPG. Niestety auto długo tego nie wytrzymało...

To co zdarzyło się w Barcelonie z Priusem użytkowanym w formie taksówki, wyposażonym w instalację gazową, powinno być przestrogą dla każdego, kto myśli o założeniu LPG do tego auta. Japoński samochód zaledwie po dwóch tygodniach od montażu instalacji, niespodziewanie stanął w płomieniach na skutek wybuchu zbiornika z gazem. W trakcie eksplozji w kabinie znajdował się kierowca oraz dwójka pasażerów, którzy doznali poparzeń.

Przeczytaj: Toyota notuje 3 miliony sprzedanych Priusów

Niech to będzie przestrogą dla każdego, kto zastanawia się nad "równie genialnym" pomysłem. Toyota Motor Corporation nie przewiduje montażu instalacji gazowych w swoich hybrydowych autach. Po wypadku w Barcelonie, hiszpański oddział firmy natychmiast wydał oświadczenie. Znalazła się w nim informacja, iż zaawansowane technologicznie samochody hybrydowe nie są przygotowane na tego typu przeróbki, istotnie wpływające na zmianę warunków eksploatacji.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: