SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Niezamierzona premiera nowej Toyoty Corolli przy prezentacji systemów bezpieczeństwa

Niezamierzona premiera nowej Toyoty Corolli przy prezentacji systemów bezpieczeństwa

13.03.2015, godz. 12:22
Toyota Corolla facelifting
Toyota Corolla facelifting foto: toyota

Toyota pokazując filmik, na którym widać prezentację systemów bezpieczeństwa udostępniła pierwszą grafikę najnowszej odsłony Toyoty Corolli. Auto mające do tej pory miało inną stylistykę niż Auris, teraz zostanie upodobnione do hatchbacka.

Na trwającym ponad 2 minuty filmie pokazano działanie kilku systemów bezpieczeństwa, w tym m.in. aktywnego radaru odległości, asystenta pasa ruchu czy systemu odczytującego znaki drogowe. Wszystkie mają za zadanie zwiększać bezpieczeństwo w trakcie podróży. Jednak to nie elektronika jest głównym bohaterem filmu. Toyota pokazała na tym materiale najnowszą Toyotę Corollę po faceliftingu.

Kliknij też: Toyota Auris z downsizingiem! Kompakt po liftingu z silnikiem 1.2 Turbo

O ile przed odświeżeniem Corolla była dość niezależnym samochodem od Aurisa, o tyle teraz upodobni się do hatchbacka. Zwłaszcza w pasie przednim, gdzie takie same są m.in. lampy oraz grill. Inaczej narysowany jest zderzak. Wewnątrz zmienione zostały zegary. Toyota idzie w ślady innych producentów upodabniając swoją ofertę do jednego nurtu stylistycznego.

Podczas Salonu Samochodowego w Genewie zaprezentowano poprawionego Aurisa i Avensisa po liftingu. Na ten moment nie wiadomo kiedy odświeżona Toyota Corolla zostanie zaprezentowana.

WIDEO - Toyota Safety Sense i nowa Toyota Corolla

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: