SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nissan Gripz Concept: radykalny sportowy crossover

Nissan Gripz Concept: radykalny sportowy crossover

16.09.2015, godz. 10:05
Nissan Gripz Concept
Nissan Gripz Concept foto: Nissan

Nissan przygotował niespodziankę na Salon Samochodowy we Frankfurcie. Zaprojektowany w Europie oraz Japonii koncepcyjny samochód o nazwie Nissan Gripz, ma być przykładem połączenia praktyczności kompaktowego crossovera z emocjami i osiągami pojazdu sportowego.

Nissan Gripz z uwagi na swoją budowę, to pomysł na auto potrafiące sprawdzić się w codziennych miejskich realiach użytkowych, jak podczas wyprawy w poszukiwaniu weekendowych przygód. W budowie nadwozia zrezygnowano ze słupka B, dzięki czemu dostęp do wnętrza w układzie 2+2 jest bardzo wygodny.

Zobacz też: Nissan Micra N-Tec: nowa wersja w sprzedaży

Do napędu wykorzystano hybrydowy układ "Pure Drive e-Power", bazujący na technologii stosowanej w samochodach elektrycznych. Silnik benzynowy zasila elektryczną jednostkę znaną z Nissana LEAF. Całość sterowana jest za pomocą zaawansowanych systemów. Taka konfiguracja umożliwia szybkie, płynne i jednostajne przyspieszanie w niemal całkowitej ciszy, zapewniając jednocześnie niskie zużycie paliwa.

Dzięki radykalnym rozwiązaniom stylistycznym i zaawansowanemu układowi napędowemu, pełen pozytywnej energii Gripz Concept, wyznacza nowy kierunek koncepcji crossovera. Auto jest jednocześnie zapowiedzią stylistyki przyszłych modeli Nissana.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: