SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nissan GT-R Midnight Opal: 100 sztuk tylko dla Japonii - ZDJĘCIA

Nissan GT-R Midnight Opal: 100 sztuk tylko dla Japonii - ZDJĘCIA

17.07.2013, godz. 14:00
Nissan GT-R Midnight Opal
foto: Nissan

GT-R jest już na rynku od jakiegoś czasu, jednak ciągłe poprawki, modernizacje i edycje limitowane sprawiają, że model ten wciąż prezentuje się świeżo i nie widać po nim upływu czasu. Nissan w bieżącym roku wprowadza na japoński rynek limitowaną do 100 sztuk edycję Midnight Opal. Szkoda, że ten ekskluzywny wariant nie będzie dostępny w Europie.

Japończycy mają szczęście do wyjątkowych maszyn - rodzimi producenci często wypuszczają limitowane wersje tylko i wyłącznie na ten rynek, przez co reszta świata ma bardzo duże powody do zazdrości.

Nissan GT-R zdobył całą rzeszę fanów, dla których jest obiektem niesłabnącego pożądania. Aby urozmaicić nieco wybór azjatyckim klientom, japoński producent zdecydował się na wprowadzenie limitowanej edycji specjalnej  o nazwie Midnight Opal. Pod względem mechanicznym wyjątkowy pojazd nie różni się niczym od standardowego brata, którego napędza 3.8-litrowy silnik benzynowy wyposażony w turbodoładowanie, generujący moc 550 KM. Wszystkie modyfikacje ograniczyły się do ingerencji w wygląd - unikalny lakier Midnight Opal, którego każda warstwa jest nakładana ręcznie, mieni się dwoma odcieniami w zależności od kąta padania promieni słonecznych.

>>> Subaru Impreza WRX STI Type RA - specjalna wersja tylko na rynek japoński - ZDJĘCIA <<<

Nissan GT-R Midnight Opal otrzymał również tylny spojler wykonany z włókna węglowego, a aluminiowe felgi zostały pokryte warstwą tytanu. O unikalności egzemplarza przypomina tabliczka umieszczona w komorze silnika - jest ona niezbędna skoro producent zadeklarował wyprodukowanie zaledwie 100 egzemplarzy wyjątkowej wersji i to tylko na rynek japoński.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: