SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nissan GT-R NISMO N Attack: Z Nurburgring do Vegas

Nissan GT-R NISMO N Attack: Z Nurburgring do Vegas

06.11.2015, godz. 12:40
Nissan GT-R NISMO N Attack
Nissan GT-R NISMO N Attack foto: Nissan

Kolejna gwiazda targów tuningowych SEMA w Las Vegas to Nissan GT-R w ekstremalnej wersji NISMO N Attack. Japończycy dołożyli wszelkich starań, żeby nie było wątpliwości, kto jest królem toru Nurburgring w kategorii aut seryjnie produkowanych.

Właściciele Nissanów GR-R narzekają, że kolejne liftingi nie przynoszą dużych zmian i rocznikowo nowe modele bardzo przypominają auta sprzed kilku lat. Jednym ze sposobów, aby się wyróżnić spośród klientów ze standardowymi GT-R'ami jest zakup egzemplarza serii NISMO, a najlepiej NISMO N Attack. Z daleka można go rozpoznać po schemacie malowania, emblematach NISMO i olbrzymim skrzydle na tylnej klapie.

Zobacz również: Wypadek Ferrari LaFerrari

Co w nim takiego wyjątkowego? Np. to, ze przejechał północną pętlę toru Nurburgring w czasie 7 minut i 8,679 sekundy. To najlepszy czas wykręcony przez produkowane seryjnie auto. Aby osiągnięcie tego wyniku było możliwe, trzeba było wytworzyć odpowiednią siłę docisku. A to z kolei wymagało zastosowania wzmocnionego zawieszenia, ponieważ nawierzchnia niemieckiego toru nie należy do najlepszych. NISMO N Attack to także o wiele bardziej rozbudowane kubełkowe fotele, które mają za zadanie utrzymać kierowcę na stanowisku pracy, a to wcale nie jest łatwe przy przeciążeniach jakie potrafi wywołać pędzący w zakręcie GT-R.

Nissan GT-R NISMO ma pod maską turbodoładowany silnik 3.8 V6 o mocy 600 KM. Maksymalny moment obrotowy to ponad 650 Nm (seryjny model ma moc 550 KM i 632 Nm). Od 0 do 100 km/h przyspiesza w 2,4 sekundy, a jego prędkość maksymalna to 315 km/h. Do Polski trafił jeden egzemplarz GT-R NISMO (nie mylić z NISMO N Attack), jego cena to ponad 720 tysięcy złotych.

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: