SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nissan IDS Concept: pełna autonomia i zero emisji - WIDEO

Nissan IDS Concept: pełna autonomia i zero emisji - WIDEO

03.03.2016, godz. 11:35
Nissan IDS Concept
Nissan IDS Concept foto: EAST NEWS

Nissan przedstawia w Europie koncepcyjny model IDS - wyobrażenie japońskiego koncernu o przyszłości autonomicznej jazdy i bezemisyjnych samochodach elektrycznych.

Nissan IDS Concept to wizja inteligentnej mobilności, związana z dążeniem do realizacji całkowitego wyeliminowania emisji szkodliwych substancji przez pojazdy oraz śmiertelności w wypadkach drogowych. Wyznacza ona kierunek prac firmy nad nowymi produktami i technologiami. Projekt pokazany na targach w Genewie rewolucjonizuje relacje między kierowcą, a pojazdem.

Zobacz też: Nissan LEAF 30 kWh - elektryk z pojemniejszymi bateriami

We wnętrzu są tylko 4 miejsca. Zamiast kierownicy w deskę wpasowano charakterystyczny wolant, różne wyświetlacze, a nawet ekran TFT na szybie. Armia multimediów ma zapewnić rozrywkę podczas podróży oraz automatykę prowadzenia. Za napęd odpowiada silnik elektryczny, wspierany przez akumulator o pojemności 60 kWh. Taka ilość zmagazynowanej energii ma pozwolić na pokonanie dystansu nawet do 500 km. Innowacyjny system ładowania baterii pozwala czerpać prąd z ładowania indukcyjnego.

- Dla większości ludzi największym zaskoczeniem będzie pomysł, że jazda samochodem autonomicznym może być przyjemna. Głównym zadaniem tych aut jest wsparcie i pomoc w wypełnianiu zadań związanych z jazdą. Nie stworzono ich w celu odebrania nam zabawy związanej z prowadzeniem samochodu - mówi Richard Candler z Nissan Europe.

/źródło wideo: x-news/

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: