SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nissan Juke po liftingu szykuje się na debiut - FOTO

Nissan Juke po liftingu szykuje się na debiut - FOTO

03.03.2014, godz. 10:39
Nissan Juke po liftingu
foto: Nissan

Zaprezentowany po raz pierwszy w 2009 roku Nissan Juke został zmodernizowany. Auto japońskiej marki po liftingu zostanie pokazane po raz pierwszy na Salonie Samochodowym w Genewie. Auto według zapowiedzi producenta ma być jeszcze bardziej wyraziste i oryginalne za sprawą zastosowanych zmian stylistycznych.

Mocno ugruntowana pozycja Nissana w segmencie crossoverów, w Szwajcarii zostanie po raz kolejny podkreślona modelem Juke po poprawkach. Z pierwszych fragmentów fotografii wiadomo co dokładnie zmieni się w lekkim SUV-ie klasy B. Będą to poprawki przedniej i tylnej części nadwozia oraz wyposażenia.

Przeczytaj: Nissan GT-R Nismo szykuje się na europejski debiut - ZDJĘCIA

Oryginalność sylwetki zostanie jeszcze mocniej podkreślona. Pokazane zdjęcia zdradzają, że designerzy od nowa narysowali zderzak przedni i inaczej wyprofilowali wloty powietrza. Charakterystyczny zestaw okrągłych reflektorów pozostał, za to wąskie, wyłupiaste lampy przy masce nabrały stylu ze sportowego Nissana 370Z. Nieco zmodyfikowano również światła tylne i zastosowano inne obręcze kół.

Pod maską pojawi się modernizacja palety silnikowej. W ofercie pozostanie 1.6-litrowy silnik benzynowy i wysokoprężny 1.5 dCi, ale ich moc zostanie nieco podniesiona. Jednocześnie zmniejszone zostanie spalanie wraz z obniżeniem normy spalin według wymogów Euro-6.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: