SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nissan Juke w wersji od Batmana - ZDJĘCIA

Nissan Juke w wersji od Batmana - ZDJĘCIA

03.12.2012, godz. 15:55
The Dark Knight Rises Juke Nismo
foto: Nissan

Nissan włączył się w promocję filmu "Mroczny Rycerz Powstaje", który właśnie trafił na sklepowe półki w postaci płyt BluRay i DVD. Z tej okazji japońska marka przygotowała specjalny model auta nazwany The Dark Knight Rises Juke Nismo.

Juke inspirowany pojazdem Batmana został pokryty czarnym matowym lakierem, wykończonym z zewnątrz czerwonymi pasami biegnącymi w dolnej części nadwozia oraz wokół rantów 18-calowych obręczy aluminiowych. Dopełnieniem są oznaczenia nietoperza umieszczona na atrapie chłodnicy i w tylnej części pojazdu. Symbole Człowieka Nietoperza wyszyto również na zagłówkach siedzeń oraz wkomponowano w dekoracyjne nakładki progów wejściowych. Antenka dachowa wygląda jak skrzydełko.

The Dark Knight Rises Juke Nismo kryje pod maską turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 1.6 litra generujący 200 KM, który pozwala przyspieszyć do pierwszej serki w 7,8 sekundy. Oryginalny pojazd powstał tylko w jednym egzemplarzu, który na dodatek jest nagrodą w konkursie. Nowy właściciel wozu zostanie wyłoniony 28-lutego 2013, spośród uczestników zabawy "Built to Thrill" sprawdzającej skłonność do podejmowania ryzyka.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: