SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nissan LEAF 30 kWh - elektryk teraz z pojemniejszymi akumulatorami

Nissan LEAF 30 kWh - elektryk teraz z pojemniejszymi akumulatorami

14.10.2015, godz. 15:18
Nissan LEAF 30 kWh
Nissan LEAF 30 kWh foto: Nissan

Samochody elektryczne wciąż ewoluują, dzięki czemu stają się coraz lepsze. Przykładem słusznej koncepcji pojazdu ładowanego z gniazdka jest Nissan LEAF - najchętniej kupowane auto elektryczne na świecie. Co więcej, modyfikacja wprowadzona do modelu na rok 2016 sprawi, że japoński model znajdzie jeszcze więcej nabywców.

Japończycy zmodernizowali swojego elektryka i nadali mu nazwę Nissan LEAF 30 kWh. Auto ma być teraz bardziej uniwersalne. Zmiany dotyczą m.in. akumulatorów, których pojemność została powiększona z 24 kWh do 30 kWh. Jak to przekłada się na codzienne użytkowanie? Oznacza to, że zasięg pojazdu zwiększono z 200 do 250 km, co ma niebagatelne znaczenie w trakcie dalszych wyjazdów. Sposób i czas ładowania baterii pozostał niezmieniony, dzięki czemu na stacjach superszybkiego ładowania można naładować do 80% akumulatorów w zaledwie pół godziny.

Zobacz też: Nissan Patrol Nismo: zabawka dla szejków

Pozostałe zmiany w modelu LEAF to m.in. przestylizowane światła przednie i tylne, nowa antena dachowa, a także zastosowanie nowego systemu multimedialnego w środku pojazdu. System CarWings został zastąpiony przez NissanConnect EV, który wyróżnia się bardzo użyteczną funkcją. Mowa o "mapie ładowania", za pomocą której kierowca możne znaleźć najbliższą stację ładowania pojazdów elektrycznych, a także dowiedzieć się, czy owy punkt jest w danym momencie dostępny.

Europejska sprzedaż zmodyfikowanego Nissana LEAF ruszy w styczniu przyszłego roku.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: