SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nissan LEAF 30 kWh: nowy polski CENNIK elektryka

Nissan LEAF 30 kWh: nowy polski CENNIK elektryka

19.01.2016, godz. 11:37
Nissan LEAF 30 kWh
Nissan LEAF 30 kWh foto: Nissan

Wraz z początkiem 2016 roku Nissan wprowadza do Polski elektryczny model LEAF po modernizacji. Auto z nowym akumulatorem 30 kWh, zapewniającym zasięg 250 km na jednym ładowaniu, jest dostępny w polskim cenniku.

Samochody elektryczne wciąż ewoluują, dzięki czemu stają się coraz lepsze. Przykładem słusznej koncepcji pojazdu ładowanego z gniazdka jest Nissan LEAF - najchętniej kupowane auto elektryczne na świecie. Model o nazwie Nissan LEAF 30 kWh ma być bardziej uniwersalny dzięki zwiększonemu zasięgowi z 200 do 250 km. Zmiany dotyczą akumulatorów, których pojemność wzrosła z 24 kWh do 30 kWh.

Zobacz też: Nissan IDS Concept: zapowiedź następcy modelu Leaf

Poprawę wydajności uzyskano dzięki modyfikacji konstrukcji akumulatora oraz zachodzących w nim procesów chemicznych. M.in. zastosowano katody o wysokiej wydajności oraz zastosowano układ ośmioogniwowy, zamiast czteroogniwowego. Sposób i czas ładowania baterii pozostał niezmieniony, dzięki czemu na stacjach superszybkiego ładowania można naładować do 80% akumulatorów w zaledwie pół godziny.

Nissan LEAF 30 kWh po liftingu

Pozostałe zmiany w modelu LEAF to m.in. przestylizowane światła przednie i tylne, nowa antena dachowa, a także zastosowanie nowego systemu multimedialnego w środku pojazdu. System CarWings został zastąpiony przez NissanConnect EV, który wyróżnia się bardzo użyteczną funkcją. Mowa o "mapie ładowania", za pomocą której kierowca możne znaleźć najbliższą stację ładowania pojazdów elektrycznych, a także dowiedzieć się, czy owy punkt jest w danym momencie dostępny.

Nissan LEAF 30 kWh teraz dostępny jest w trzech poziomach wyposażenia: Visia, Acenta oraz Tekna. Acenta wyposażona jest dodatkowo w tempomat i ogranicznik prędkości, spryskiwacze reflektorów, czujniki deszczu i zmierzchu, elektrycznie składane lusterka, zdalne uruchamianie chłodzenia i ogrzewania wnętrza, 16-calowe alufelgi oraz nowy system NissanConnect EV z 7-calowym ekranem dotykowym. Wersja Tekna oferuje ponadto przednie reflektoryw technologii LED, system kamer 360°, system nagłośnienia BOSE i 7 głośników, 17-calowe alufelgi oraz skórzaną tapicerkę foteli.

Nissan LEAF 30 kWh - polski cennik
.

bateria/wersja Visia Acenta Tekna
24 kWh 128 000 zł - -
30 kWh - 147 500 zł 158 000 zł
autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: