SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nissan LEAF Black Edition: elektryczny elegant

Nissan LEAF Black Edition: elektryczny elegant

18.11.2016, godz. 08:25
Nissan LEAF Black Edition
Nissan LEAF Black Edition foto: Nissan

W pełni elektryczny, masowo produkowany Nissan LEAF pojawia się w specjalnej wersji Black Edition. Auto wyróżniające się elegancką czernią będzie dostępne w sprzedaży od marca 2017 roku.

Nissan LEAF Black Edition został oparty o wersję wyposażenia Acenta. Z zewnątrz uwagę zwracają 16‑calowe czarne alufelgi, reflektory wykonane w technologii LED, podświetlane progi, przyciemniane szyby, czarne nakładki na lusterka boczne oraz czarny tylny spojler dachowy. W wykończeniu wnętrza pojawiły się specjalne dywaniki z niebieskimi przeszyciami. Standardowe wyposażenie Black Edition obejmuje także najnowszą wersję zaawansowanego systemu telematycznego NissanConnect EV oraz system kamer 360°.

Edycja limitowana będzie dostępna w sprzedaży w Europie w ograniczonej liczbie egzemplarzy (od marca do sierpnia 2017 roku). 1000 pierwszych klientów z Europy otrzyma pojazdy wyposażone w bezpłatny punkt dostępowy Wi‑Fi, zdolny obsłużyć do 8 urządzeń.

Zobacz też: Test wideo nowej generacji Nissana Qashqai

Nissan LEAF, wprowadzony na rynek w 2010 roku, jest pierwszym produkowanym masowo samochodem elektrycznym. Najnowsza wersja 30 kWh ma zasięg do 250 km, co otwiera nowe możliwości dla kierowców. Nissan deklaruje kontynuację prac nad inteligentniejszymi i bardziej przyjaznymi dla środowiska przyszłymi rozwiązaniami, mając świadomość, że klienci firmy przejechali samochodami elektrycznymi już ponad 2,5 miliarda kilometrów. W sumie od wprowadzenia modelu LEAF do sprzedaży, auto w skali globalnej sprzedało się w ilości 240 000 egzemplarzy, z czego 64 000 przypada na Europę.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: