SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nissan Micra 1.2 hatchback, model 2011 - dane techniczne, spalanie, cena

Nissan Micra 1.2 hatchback, model 2011 - dane techniczne, spalanie, cena

27.05.2011, godz. 02:30
Nissan Micra
Nissan Micra to małe auto miejskie zaliczające się do segmentu B. Aktualnie w sprzedaży znajduje się IV generacja Micry, która zadebiutowała w 2010 roku. W porównaniu do poprzednika auto urosło i zostało przez Nissana określone jako „global compact car” - docelowo ma być produkowane w 5 krajach, a sprzedawane w ponad 160. W Polsce ceny Micry w wersji Visia zaczynają się od 36 900 zł. Za taką, promocyjną cenę otrzymamy 5-drzwiowego hatchbacka z silnikiem benzynowym 1.2 80KM. foto: Nissan

Nissan Micra to małe auto miejskie zaliczające się do segmentu B. Aktualnie w sprzedaży znajduje się IV generacja Micry, która zadebiutowała w 2010 roku. W porównaniu do poprzednika auto urosło i zostało przez Nissana określone jako „global compact car” - docelowo ma być produkowane w 5 krajach, a sprzedawane w ponad 160. W Polsce ceny Micry w wersji Visia zaczynają się od 36 900 zł. Za taką, promocyjną cenę otrzymamy 5-drzwiowego hatchbacka z silnikiem benzynowym 1.2 80KM.

Pierwsza generacja Nissana Micry pojawiła się w 1982 roku najpierw na rynku japońskim, gdzie auto nazywało się March, zaś w Europie, jako Micra - rok później. Sylwetka małego auta klasy B nie wyróżniała się z tłumu. Nadwozie obfitowało w kanty oraz ostre krawędzie, a lampy przednie i tylne były niemal zupełnie kwadratowe. Małe auto Nissana stworzone zostało z myślą o konkurencji na rynku z Hondą Jazz.

>>> Nissan Micra - tapety na pulpit

Do napędu Micry czwartej generacji wykorzystywane są dwa silniki benzynowe o trzech cylindrach oraz pojemności 1.2. Jeden z nich ma moc 80KM, zaś drugi - wyposażony w turbodoładowanie 98 KM. Podstawowa 80 konna jednostka pozwala na przyspieszenie do 100km/h  w 13,7 s. i osiąga maksymalną prędkość 170km/h.

>>> Nissan Micra 1.2 hatchback, model 2011 - dane techniczne, spalanie, cena

W porównaniu do poprzedniego modelu, Micra IV generacji urosła. Auto posiada większy rozstaw osi, który wynoszący 2430mm, długość 3780mm, szerokość 1675mm, zaś wysokość autka nie zmieniła się i wynosi 1525mm. W IV generacji Micrze, tak jak w poprzednich wersjach dostępne są krągłości a we wnętrzu panuje prostota.

>>> Nissan Micra 2006 r. - cena od 15 tys. zł

W podstawowej wersji Visia, standardowym wyposażeniem Micry jest: ABS z EBD - system zapobiegający blokowaniu kół z elektronicznym systemem rozdziału sił hamowania i Nissan Brake Assistant oraz ESP, czyli elektroniczny system kontroli stabilności toru jazdy. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo bierne, Micra Visia posiada poduszki powietrzne czołowe oraz boczne kierowcy i pasażera, kurtyny powietrzne dla podróżujących z przodu i z tyłu, trzypunktowe pasy bezpieczeństwa na wszystkich miejscach oraz ISOFIX - czyli system mocowania fotelika dziecięcego na tylnych zewnętrznych siedzeniach pasażerskich.

autor: Piotr Mieszkowski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: