SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nissan Qashqai i Nissan NV200 mają problem! Japończycy wzywają auta do serwisu – LISTA VIN

Nissan Qashqai i Nissan NV200 mają problem! Japończycy wzywają auta do serwisu – LISTA VIN

23.01.2015, godz. 12:14
Nissan Qashqai
Nissan Qashqai foto: Nissan

Polskie przedstawicielstwo Nissana poinformowało o akcji serwisowej związanej z układem kierowniczym w Nissanie Qashqai'u, Nissanie Qashqai'u +2 i Nissanie NV200. Na naprawy zostanie wezwanych prawie 4500 aut.

Jak czytamy w ogłoszeniu Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów podczas montażu mogła zostać przyłożona nadmierna siła ścinająca do piasty koła kierowniczego, powodując pęknięcie i zmniejszenie wytrzymałości tego elementu. W momencie nadmiernego obciążenia koła kierowniczego dużym naciskiem może dojść do urwania kierownicy co w konsekwencji spowoduje utratę kontroli nad pojazdem.

Kliknij też: Nissan Qashqai 1.6 dCi 130 All Mode 4x4-i - TEST miastoodpornego SUV-a

Akcja dotyczy 4493 egzemplarzy: Nissana Qashqai'a i Nissana Qashqai'a +2 wyprodukowanych w Wielkiej Brytanii w okresie między 24.02 a 10.09.2012 r. oraz Nissana NV200 produkowanego w Hiszpanii między 17.02 a 30.07 2012 r. Właściciele wszystkich aut zostaną poinformowani o akcji i zaproszeni do ASO na sprawdzenie daty odlewu. W razie konieczności nastąpi wymiana koła kierowniczego.

Poniżej możecie sprawdzić czy numer VIN waszego auta figuruje na liście.

>> Lista numerów VIN egzemplarzy Nissana objętych akcją serwisową <<

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: