SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nissan Qashqai: odnowienie europejskiego bestsellera

Nissan Qashqai: odnowienie europejskiego bestsellera

08.03.2017, godz. 11:24
Nissan Qashqai lifting 2018
Nissan Qashqai lifting 2018 foto: Nissan

Odnowiony Nissan Qashqai ma jeszcze bardziej przyciągać do siebie klientów poszukujących uniwersalnego auta. Modyfikacje polegały między innymi na unowocześnieniu stylistyki nadwozia, podniesieniu jakości wykończenia wnętrza oraz wprowadzeniu rozwiązań poprawiających wrażenia z jazdy.

W pasie przednim auta wprowadzono najnowszą wersję kraty wlotu powietrza z charakterystycznym motywem litery V. Zmieniono oprawy reflektorów oraz wprowadzono nową wersję charakterystycznych świateł do jazdy dziennej z motywem bumerangu. Z tyłu zastosowano podobny motyw świetlny w kloszach, a w nadkolach zagościły nowe obręcze kół. Paletę dostępnych lakierów rozszerzono o dwa intensywne kolory (żywy błękit i kasztanowy brąz).

Zobacz: Salon Samochodowy Genewa 2017 - DUŻA GALERIA

Kabina to poprawiona jakość materiałów i technologie zapewniające podróżującym wyższy komfort i funkcjonalność. Nowa jest spłaszczona w dolnej części wielofunkcyjna kierownica oraz kontroler zestawu wskaźników. System multimedialny NissanConnect z tunerem radia cyfrowego DAB i nawigacją satelitarną zyskał nowy inteligentny interfejs użytkownika. Opcją dla fanów muzyki jest 7-głośnikowy system audio marki BOSE. Absolutną nowością jest wersja Tekna+ z fotelami pokrytymi tapicerką z wysokogatunkowej miękkiej skóry nappa, wykończonej trójwymiarowym pikowaniem na środkowych panelach. Teraz w Qashqaiu będzie dostępny z systemem autonomicznej jazdy ProPILOT, który steruje układem kierowniczym, przyspieszeniem i hamulcami w czasie jazdy jednym pasem autostrady.

- To jeden z najważniejszych modeli w tej części Europy, a co za tym idzie także w Polsce. Można powiedzieć, że Qashqai w pewnym sensie stworzył segment crossoverów. To było dziesięć lat temu - powiedział Pierre Gerfaux, dyrektor Zarządzający Nissan Sales Central & Eastern Europe.

Nowy Nissan Qashqai w sprzedaży w całej Europie pojawi się w lipcu 2017 roku.

Źródło: X-NEWS
autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: