SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nissan Leaf hitem w Europie - już 10 000 sprzedanych egzemplarzy modelu - ZDJĘCIA

Nissan Leaf hitem w Europie - już 10 000 sprzedanych egzemplarzy modelu - ZDJĘCIA

04.06.2013, godz. 21:45
Nissan Leaf
foto:

Samochody hybrydowe i elektryczne wciąż są rzadko spotykane na polskich drogach. Stale wzbudzają sensację oraz są obiektem kpin ze strony posiadaczy aut z tradycyjnymi spalinowymi silnikami. Jednak najnowsze doniesienia wskazują na to, że mieszkańcy Europy coraz częściej wybierają proekologiczne pojazdy - przykładem na to jest Nissan, który sprzedał na Starym Kontynencie już ponad 10 000 egzemplarzy modelu Leaf.

W pełni elektryczny Nissan Leaf wszedł do europejskiej sprzedaży w marcu 2011 roku. Z początku był dostępny tylko w niektórych salonach, jednak sieć dystrybucji danego modelu jest stale rozszerzana, a to ułatwiło klientom zakup ekologicznego pojazdu. Obecnie japońska marka szczyci się faktem, iż w samej tylko Europie udało się sprzedać aż 10 000 sztuk przyjaznego środowisku auta. Dla przykładu, Leaf w kwietniu w Norwegii, był drugim najczęściej wybieranym samochodem na rynku osobówek.

>>> Elektryczny Nissan Leaf w sprzedaży: CENA w POLSCE od 126 000 zł <<<

Jubileuszowy egzemplarz trafi w ręce francuskiej pielęgniarki, która będzie używać go do dojazdów do pracy. Dla szczęśliwej posiadaczki głównymi zaletami Nissana Leaf są przede wszystkim nieemitowanie do atmosfery szkodliwych związków chemicznych (jak wiadomo Paryż od dosyć dawna walczy ze smogiem) oraz niższe koszty eksploatacji.

W Polsce "zeroemisyjny" pojazd jest dostępny od kwietnia bieżącego roku. Ceny zaczynają się od 126 000 zł.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: