SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nissan X-Trail z dieslem 2.0 dCi w polskim cenniku

Nissan X-Trail z dieslem 2.0 dCi w polskim cenniku

28.12.2016, godz. 12:24
Nissan X-Trail 2.0 dCi
Nissan X-Trail 2.0 dCi foto: Nissan

Nissan zainstalował w swoim dużym SUV-ie mocny zespół napędowy zapewniający wyższe osiągi. Oferta modelu X-Trail powiększyła się o wersję z silnikiem wysokoprężnym 2.0 dCi generującym 177 KM oraz 380 Nm momentu obrotowego. Cena za auto z tym silnikiem rozpoczyna się od 147 700 zł.

Nowy X-Trail dzięki mocy 177 KM i 380 Nm maksymalnego momentu obrotowego, ma gwarantować znacznie lepszą dynamikę i elastyczność w całym zakresie obrotów, w stosunku do 130-konnego silnika 1.6 dCi. Wysoka kultura pracy i zwiększone osiągi przekładają się nie na wyższy komfort jazdy przede wszystkim w dłuższych trasach. Nowością jest też możliwość połączenia bezstopniowej przekładni automatycznej Xtronic z napędem na cztery koła. Seryjnie silnik jest łączony z 6‑biegową przekładnią manualną i napędem na jedną oś. Xtronic może być skonfigurowany także z napędem 2WD.

Sprawdź: Nissan X-Trail 2.0 dCi 177 KM - TEST nowej broni pod maską

W modelu z jednostką 2.0 dCi nie zabraknie dostępnego system napędu All-Mode 4x4-i. Dzięki niemu kierowca może uruchomić stały napęd na 4 koła lub napęd 2WD zapewniający oszczędność paliwa. W trybie Auto samochód stale monitoruje warunki jazdy i dostosowuje rozdział mocy między przednie i tylne koła pod kątem jak najlepszej przyczepności. Tryb 4WD Lock służy natomiast do jazdy w najtrudniejszych warunkach, zapewniając spokój i pewność prowadzenia bez względu na stan nawierzchni. All-Mode 4x4-i pozwala także doskonale wykorzystać osiągi 2‑litrowego diesla do holowania ciężkiej przyczepy. Dopuszczalna masa przyczepy z hamulcem wynosi 2000 kg w przypadku Nissana X‑Trail z manualną skrzynią biegów oraz 1650 kg dla wersji z przekładnią bezstopniową Xtronic.

Nissana X-Trail 2.0 dCi można już zamawiać u polskich przedstawicieli. Pierwsze egzemplarze dotrą do klientów na początku 2017 roku. Samochód jest dostępny w wersji 5- lub 7‑miejscowej. Promocyjne ceny rozpoczynają się od 147 700 zł za bogato wyposażoną wersję N-Vision z roku produkcji 2016, z napędem All Mode 4x4-i i przekładnią manualną. Najbardziej oczekiwana kombinacja napędu na obie osie oraz skrzyni Xtronic – dostępna od poziomu wyposażenia N-Vision – została wyceniona na 149 700 zł (N-Vision Xtronic All Mode 4x4-i z rocznika 2016).

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: