SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nowa generacja Mercedesa Klasy E debiutuje od wnętrza

Nowa generacja Mercedesa Klasy E debiutuje od wnętrza

09.12.2015, godz. 11:53
Mercedes-Benz Klasy E - wnętrze nowej generacji 2016
Mercedes-Benz Klasy E - wnętrze nowej generacji 2016 foto: Mercedes-Benz

Długo wyczekiwana nowa generacja Mercedesa Klasy E, już w styczniu zostanie pokazana światu w pełnej okazałości. Zanim dojdzie do debiutu sylwetki, Niemcy najpierw opuścili kurtynę tajemnicy dotyczącą wnętrza. Kokpit zaprojektowany w obowiązującej mercedesowskiej stylizacji, wygląda trochę jak pomniejszona wersja tego, co znamy już z flagowej Klasy S.

Nowa Klasa E o oznaczeniu fabrycznym W213, zostanie w całości pokazana w amerykańskim Salonie Samochodowym w Detroit. Wiadomo, że limuzyna designem będzie zbliżona do wspomnianej już Klasy S, co potwierdza pokazane wnętrze. Konstrukcja auta została oparta o płytę podłogową MRA, dzięki czemu odchudzenie sedana wyniesie około 100 kg.

Kliknij: TEST Mercedes-Benz Klasy E 350 BlueTec: na bogato i z klasą

Obecna generacja Klasy E funkcjonuje na rynku na tyle długo, że od strony kabiny całkowicie odbiega od stylistycznego języka przyjętego obecnie w Stuttgarcie. To co widać teraz we wnętrzu jest całkiem nowym podejściem do luksusu i wygody. W eleganckiej kabinie zostaną wykorzystane najlepsze materiały wykończeniowe oraz będzie można poczuć większe przywiązanie do ergonomii. Konsola centralna zawiera podobnie jak w Klasie S duży wyświetlacz systemu rozrywki, w pełni elektroniczne zegary, okrągłe dysze kanałów powietrznych, ozdobne podświetlanie poszyć, dwie sekcje przełączników w konsoli, czy nowatorski sterownik systemami i wybierak przełożeń automatycznej skrzyni, zlokalizowany w tunelu środkowym.

Zupełna nowa generacja Klasy E pojawi się w sprzedaży wiosną.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: