SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nowa generacja Toyoty Hilux gotowa na Rajd Dakar 2016

Nowa generacja Toyoty Hilux gotowa na Rajd Dakar 2016

07.12.2015, godz. 14:20
Toyota Hilux 4x4 na Rajd Dakar 2016
Toyota Hilux 4x4 na Rajd Dakar 2016 foto: toyota

Toyota Hilux jest gotowa na start w Rajdzie Dakar 2016. Napędzany na cztery koła pick-up 8. generacji, został zmodyfikowany pod kątem bezdroży i stanie do walki o słynne dakarowe trofeum.

Hilux, czyli synonim motoryzacyjnego twardziela, niejednokrotnie udowodnił, że potrafi poradzić sobie w każdych warunkach i wyjdzie zwycięsko niemal ze wszystkich opresji. Obecnie Toyota po 10 latach sprzedaży siódmej generacji tego auta, wprowadza do sprzedaży następcę.

Wyczynowy prototyp oparty o takiego najnowszego Hiluxa, wykorzystuje do napędu 5-litrowy silnik V8 generujący moc 360 KM mocy. Konstrukcja otrzymała nowe lekkie nadwozie oraz wiele rajdowych usprawnień. Modyfikacji uległo m.in. całkowicie zawieszenie czy system chłodzenia silnika.

Zobacz: Toyota Hilux: ósma generacja w specyfikacji dla Europy

Toyota w budowie maszyny wzbogaciła samochód o nowe rozwiązania poprawiające komfort, aby odciążyć nieco kierowców przedzierających się przez najtrudniejsze tereny. Wnętrze zostało zbudowane od podstaw oraz odpowiednio je wyciszono dla ułatwienia rozmów między kierowcą i pilotem.

W styczniowym Rajdzie Dakar wystartuje łącznie 8 Hiluxów. Jednym z takich samochodów pojedzie polski duet Marek Dąbrowski i Jacek Czachor.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: