SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nowa Honda Civic Type R w Genewie

Nowa Honda Civic Type R w Genewie

18.02.2017, godz. 10:15
2018 Honda Civic Type R Prototype
2018 Honda Civic Type R Prototype foto: Honda

Honda przyspiesza tempo! Nie sądziliśmy, że ekstremalna wersja nowego Civica – Type R -  tak szybko zostanie zaprezentowana przez japońskiego producenta. Okazuje się, że już na początku marca będziemy wiedzieć wszystko o tym wyjątkowym hothatchu.

Prace nad nową Hondą Civic Type R trwały w tym samym czasie co nad „cywilną” wersją kompaktu, którą testowaliśmy całkiem niedawno. Jak mówi producent, pozwoliło to na „obustronne korzyści”. Wiemy już, że auto będzie napędzane dwulitrowym, turbodoładowanym silnikiem benzynowym z technologią VTEC. Przewidywana moc to nieco ponad 300 koni mechanicznych, które trafią na przednie koła poprzez sześciobiegową skrzynię manualną.

Przeczytaj nasz test poprzednika: Honda Civic Type R: dzikus na wolności

Produkcja Civica Type R rozpocznie się latem tego roku w Swindon. Egzemplarze wykonane w tej fabryce trafią na rynki Europy, Stanów Zjednoczonych oraz Japonii.

Honda zaprezentuje również w Genewie model Clarity Fuel Cell, wykorzystujący do napędu ogniwa paliwowe. Jego zasięg to 620 kilometrów. Tuż obok zobaczymy koncept Honda NeuV, w pełni elektryczny samochód uczący się zachowań kierowcy.

Premiera Hondy Civic Type R będzie miała miejsce 7-go marca 2017 roku w Genewie.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: