SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nowa Kia Carnival - pierwsze FOTO dużego, rodzinnego vana

Nowa Kia Carnival - pierwsze FOTO dużego, rodzinnego vana

13.04.2014, godz. 13:08
Kia szykuje dużego vana. Pierwsze zdjęcie rodzinnego modelu
foto: Kia

Kia już dawno udowodniła, że może walczyć o klientów z europejską konkurencją jak równy z równym. W dalszym rozwoju ma pomóc sukcesywne wprowadzanie nowych pojazdów. Koreańczycy planują teraz poważnie pokonkurować w segmencie dużych samochodów rodzinnych. Właśnie pokazano pierwsze zdjęcie przyszłego modelu.

Wiele wskazuje na to, że prezentowany na grafice model będzie następcą Carnivala. Wysłużony van jest obecny na rynku od 2005 roku i znacznie odstaje już od konkurencji. Mając na uwadze sukcesy odnoszone przez najnowsze pojazdy Kii, możemy się spodziewać ze strony Koreańczyków naprawdę udanego samochodu.

Sprawdź też: Najtańsze fabrycznie nowe SUV-y z napędem 4x4 w polskich salonach

Jak przystało na przedstawiciela segmentu vanów, auto posiada charakterystyczne, wysokie nadwozie. Tylne drzwi będą przesuwne, w bogatszych wersjach być może pojawi się ich wersja rozsuwana elektrycznie. Według zapowiedzi producenta, wnętrze pojazdu będzie oferować bardzo dużą przestronność, a także łatwość aranżacji za sprawą przesuwanych foteli.

Na razie zostały opublikowane dwa pierwsze zdjęcia samochodu. Podstawowym źródłem napędu na rynku amerykańskim ma być 3.3-litrowa jednostka GDI V6. Więcej szczegółów poznamy dopiero w dniu premiery na Salonie Samochodowym w Nowym Jorku.

autor: Rafał Michalak zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: