SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości NOWA Kia Ceed w szeregach POLICJI. 114 nowych RADIOWOZÓW trafi do komend w całej Polsce - WIDEO

NOWA Kia Ceed w szeregach POLICJI. 114 nowych RADIOWOZÓW trafi do komend w całej Polsce - WIDEO

20.11.2012, godz. 12:15
Kia Ceed SW radiowóz
foto: policja.pl

Flotę radiowozów polskiej policji zasili 114 nowiutkich oznakowanych samochodów, które trafią do komend w różnych regionach kraju. Auta to nowe modele Kia Ceed SW wyposażone w silniki wysokoprężne o pojemności 1.6 o mocy 128 koni mechanicznych.

Jak informuje portal internetowy policja.pl, zakup nowych radiowozów zorganizował Wydział Transportu Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Wydatek taki był możliwy dzięki wsparciu samorządów, które zdecydowały się w połowie finansować ich zakup. Pozostała część środków pochodziła natomiast z budżetu policji.

Nowe oznakowane radiowozy, które już niebawem rozpoczną czynną służbę, to auta Kia Ceed SW. Pod maską znajdują się silniki wysokoprężne o pojemności 1600 cm3 i mocy 128 koni mechanicznych. Auta dla wygody funkcjonariuszy zostały wyposażone we wspomaganie kierownicy, klimatyzację, czy poduszki powietrzne. Koszt jednej takiej maszyny to ponad 61.000 złotych.

WIDEO - tak prezentują się nowe radiowozy Kia Ceed SW

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: