SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nowa Kia Sorento: trzecia generacja dużego SUV-a coraz bliżej - FOTO

Nowa Kia Sorento: trzecia generacja dużego SUV-a coraz bliżej - FOTO

29.07.2014, godz. 12:27
nowa Kia Sorento
Kia Sorento foto: Kia

Koreańska marka zaczyna powoli podgrzewać atmosferę wokół swojego nowego modelu. Największa w gamie Kia Sorento po raz pierwszy zostanie pokazana w sierpniu w Korei, a europejska premiera odbędzie się oficjalnie 2 października podczas Salonu Samochodowego w Paryżu.

Prezentujemy pierwsze szkice przedstawiające wygląd flagowej koreańskiej terenówki. Z zapowiedzi wynika, że w wersji na rok 2015 konstruktorzy dodali pojazdowi bardziej nowoczesnego wyglądu, będącego połączeniem elegancji i siły.

Nowe Sorento będzie wyraźnie smuklejsze od swojego poprzednika. Zadaniem firmowego zespołu designerów z Korei, Stanów Zjednoczonych i Europy pracujących pod kierownictwem Peter Schreyera, było stworzenie futurystycznej stylizacji, wypełnionej dynamiką dla większego odróżnienia od potencjalnych rywali. Nowe Sorento wykorzystuje elementy aktualnej estetyki, opartej między innymi na grillu w kształcie tygrysiego nosa.

Przeczytaj też: Samochody Kia docenione za design w prestiżowym konkursie

Kia obiecuje, że wnętrze zyska na obszerności i luksusie. W palecie silników prawdopodobnie pojawi się benzynowa jednostka GDI o pojemności 2.4 i mocy 192 KM, a zwolennikom diesli Kia zaoferuje 2.0 CRDI (150 KM) i 2.2 CRDI (197 KM). Plotkuje się też o wariancie hybrydowym. Dobre osiągi mają się łączyć z niższym zużyciem paliwa.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: