SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nowa Mazda 2 będzie ekskluzywna jak MINI Cooper i Citroen DS3

Nowa Mazda 2 będzie ekskluzywna jak MINI Cooper i Citroen DS3

04.05.2014, godz. 21:43
Mazda Hazumi - studyjna następczyni Mazdy 2
foto: materiały policji

Mazda 2 pozycjonowana w klasie B, prawdopodobnie nie będzie już przeciętnym miejskim samochodem, jak to było do tej pory. Japończycy mający od jakiegoś czasu chrapkę na funkcjonowanie w trochę ekskluzywniejszym segmencie, zamierzają konkurować z takimi stylowymi wozami jak MINI Cooper, czy Citroen DS3.

Mazda sukcesywnie odświeża swoją gamę modelową. Obecna na rynku od 2007 r. mała "dwójka", już w 2015 roku doczeka się nowej generacji. Pojazd zadebiutował już jako koncepcyjne Hazumi, które teraz dostosowywane jest do odmiany seryjnej. Ten studyjny egzemplarz łączy wszystkie elementy nowych modeli marki: design KODO-Dusza Ruchu, technologię Skyactiv i układy bezpieczeństwa Mazda Proactive Safety.

Przeczytaj też: TEST - Honda Civic IX kontra nowa Mazda 3 - porównanie hatchbacków

Stylistyka Hazumi przedstawia się wyśmienicie, bo została zaczerpnięta wprost z kompaktowej "trójki" oraz jeszcze większej "szóstki". Oznacza to, że jeśli zostanie przeniesiona na Mazdę 2, to już dzięki samej formie zewnętrznej maluch będzie mógł swobodnie konkurować m.in. ze stylowym Citroenem DS3. Aby wpisać się w segment premium potrzeba jednak jeszcze do tego bogatego wyposażenia i bardzo dobrych materiałów wykończeniowych. Patrząc jednak na to, jaki postęp robi w ostatnich latach Mazda, plany Japończyków mogą się udać.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: