SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nowa Mazda 2: Pierwsze zdjęcia wnętrza w internecie! - FOTO

Nowa Mazda 2: Pierwsze zdjęcia wnętrza w internecie! - FOTO

07.07.2014, godz. 17:02
Mazda 2 - wnętrze
foto: Worldcarfans

Japończycy przeprowadzają ostatnie testy prototypu nowej Mazdy 2. Samochód ma zadebiutować za kilka miesięcy, jednak już teraz w sieci pojawiły się zdjęcia pokazujące, jak będzie wyglądać wnętrze pojazdu.

Podobnie jak w większym modelu 3, także i tutaj design deski rozdzielczej jest prosty i przejrzysty. Podobać się może sportowo wystylizowana 3-ramienna kierownica wielofunkcyjna. Ciekawym elementem jest pojedynczy otwór wentylacyjny w górnej części deski. Do obsługi większości funkcji posłuży wyświetlacz wystający z kokpitu i kontroler znajdujący się pomiędzy przednimi fotelami.

Przeczytaj też: Całkowicie nowa Mazda MX-5 zadebiutuje już we wrześniu!

Nowa generacja Mazdy 2 będzie o 160 mm dłuższa (4060 mm) i o 25 mm wyższa (1500 mm) od poprzednika. Szerokość  pojazdu pozostanie taka sama (1695 mm). Dzięki rozstawowi powiększonemu o 80 mm do 2570 mm, auto ma zapewniać większą przestronność wnętrza.

Japoński hatchback segmentu B zadebiutuje w ciągu najbliższych miesięcy. Bardzo prawdopodobne, że jego wersja produkcyjna pojawi się już w październiku podczas Salonu Samochodowego w Paryżu.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Michalak zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: