SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nowa Mazda 2 zdobywa tytuł Samochodu Roku 2014 w Japonii

Nowa Mazda 2 zdobywa tytuł Samochodu Roku 2014 w Japonii

13.10.2014, godz. 13:43
Mazda 2 2015
Mazda 2 2015 foto: Mazda

Nowa Mazda 2 jeszcze nie zdążyła pojawić się w Europie, a w Japonii już odnosi sukcesy. Zupełnie nowa generacja auta klasy B zdobyła tytuł Samochodu Roku w Japonii za lata 2014–2015. Dla przypomnienia ostatnim samochodem Mazdy z tym tytułem, był w 2012 roku model CX-5.

Nowa Mazda 2 jest czwartym modelem nowej generacji pojazdów japońskiego producenta, wyposażonym w pełny zakres Technologii SKYACTIV. Do tego w aucie podobnie jak w modelach Mazda 3, Mazda 6 oraz Mazda CX-5, zastosowano przewodni motyw stylizacji "KODO: Dusza Ruchu". Auto na rynek europejski zostanie wprowadzone w 2015 r.

Czytaj też: Odmłodzona Mazda CX-5 przyłapana na testach drogowych - GALERIA

Celem Mazdy była budowa małego samochodu, który zmieni postrzeganie samochodów z segmentu B. Dlatego też całkowicie nowy model Mazda2 został wyposażony w szereg nowych udogodnień technologicznych oraz innowacyjne elementy wzornictwa. Obejmują one m.in. najnowszy czysty silnik Diesla 1.5 SKYACTIV-D, zapewniający wysoki moment obrotowy oraz emisję CO2 poniżej 90g/km. Kabina została zaprojektowana w ergonomiczny sposób i pierwszy w tej klasie wyświetlacz przezierny oraz system MZD Connect (bezpieczny i łatwy w obsłudze system łączności).

Do ubiegania się o tegoroczną nagrodę Samochodu Roku w Japonii, uprawnione były wszystkie samochody osobowe, których oczekiwana roczna sprzedaż wynosi co najmniej 500 egzemplarzy, oraz te, które zostały wprowadzone na rynek w Japonii (lub których wprowadzenie na rynek zostało ogłoszone) pomiędzy 1 listopada 2013 r. a 30 września 2014 r. Nowa Mazda2 jest piątym w historii modelem marki Mazda, który zdobył tę nagrodę.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: