SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nowa Skoda Octavia w polskich salonach od marca 2017

Nowa Skoda Octavia w polskich salonach od marca 2017

06.11.2016, godz. 10:14
Skoda Octavia Facelifting 2017
Skoda Octavia Facelifting foto: Skoda

Jeden z najchętniej wybieranych modeli na polskim rynku przeszedł dyskusyjny dla wielu facelifting. Skoda Octavia otrzymała między innymi reflektory inspirowane modelem Kodiaq. Auto w takiej zmienionej wersji trafi do Polski w marcu 2017 roku.

W ciągu dwudziestu lat na rynku Skoda Octavia zdobyła uznanie pięciu milionów klientów na ponad 100 rynkach na całym świecie. Auto po faceliftingu z pewnością utrzyma dobrą passę poprzedników, lecz pas przedni tego auta prezentuje się co najmniej dyskusyjnie.

Zobacz też: Skoda Kodiaq - polska CENA jest już znana

Skoda wykorzystała linie popularnego (choć jeszcze niedostępnego w sprzedaży) modelu Kodiaq. Wiele osób z pewnością zauważy nawiązanie do Mercedesa Klasy E, który również był charakterystyczny ze względu na podwójne reflektory. Opcjonalnie, Octavia może mieć w pełni ledowe światła z funkcją adaptacji AFS.

Octavia dalej będzie oferowała ogrom miejsca: bagażnik w liftbacku ma 590 litrów, kombi aż 610. Ze złożonymi oparciami tylnej kanapy wartości rosną do odpowiednio 1580 i 1740 litrów!

Nie zabraknie też rozbudowanych systemów elektronicznych w postaci asystenta cofania, automatycznego hamowania przy wykryciu zagrożenia z przodu czy układ informujący o nadjeżdżających pojazdach podczas wyjeżdżania tyłem z miejsca parkingowego.

Kliknij: Skoda zbuduje małego SUV-a na bazie Fabii

Oferta silników jest niezwykle szeroka: mamy do wyboru pięć silników benzynowych i cztery turbodiesle. Zapewnia to dużą rozpiętość: od litrowych jednostek o mocy 85 koni do dwulitrowych motorów generujących 184 konie mechaniczne. Skoda Octavia może być wyposażona w adaptacyjne zawieszenie DCC.

Skoda Octavia pojawi się w salonach w marcu 2017 roku.

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: