SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nowa Skoda Fabia na start - produkcja trzeciej generacji auta ruszyła pełną parą

Nowa Skoda Fabia na start - produkcja trzeciej generacji auta ruszyła pełną parą

01.09.2014, godz. 12:32
Skoda Fabia III generacja
foto: Skoda Auto

Świat poznał zaledwie kilka oficjalnych zdjęć przedstawiających nową Skodę Fabię, a czeskie zakłady w Mladá Boleslav ruszyły już z masową produkcją nowego modelu. Pierwsze egzemplarze trzeciej generacji miejskiej Fabii już zjeżdżają z taśmy produkcyjnej.

Optymalizacja i usprawnienia linii produkcyjnej, na której powstaje obecne wcielenie Fabii, ma pozwolić na zwiększenie wydajności czeskich zakładów. Wśród naniesionych poprawek przystosowujących zakłady do produkcji całkiem nowego samochodu, znalazł się odnowiony system przenośników na końcu linii produkcyjnej. Zmodernizowana została też lakiernia.

Czytaj też: Nowa Skoda Fabia Combi trzeciej generacji przyłapana - ZDJĘCIA

Pierwszy egzemplarz Fabii III generacji, jaki zjechał z linii montażowej, został pokryty niebieskim lakierem Race Blue. Ponadto jak wynika z prasowych informacji, samochód wyposażono we wszystkie możliwe dodatki.

Światowy debiut najnowszego wcielenia pojazdu klasy B z charakterystycznym logotypem kury na grillu, odbędzie się na październikowym Salonie Samochodowym w Paryżu. Do polskich salonów sprzedaży nowa Skoda Fabia trafi w listopadzie.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: