SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nowa Skoda Fabia z fabryczną instalacją LPG

Nowa Skoda Fabia z fabryczną instalacją LPG

02.02.2015, godz. 11:58
Skoda Fabia III
Skoda Fabia III foto: Skoda Auto

Skoda poszerza swoją ofertą modeli zasilanych LPG. W polskich salonach jest już dostępny nowy model Skody Fabii z fabryczną instalacją gazową. Auto jest wyposażone w dedykowaną instalację firmy Landi Renzo.

Firma Landi Renzo opracowała nową strategię sterowania wtryskiem gazu, chroniącą silnik przed przegrzaniem. Powyżej prędkości 140 km/h następuje automatyczne przejście z zasilania gazowego na benzynowe, a gdy prędkość spadnie poniżej 140 km/h następuje automatyczne przełączenie zasilania na gaz. Rozwiązanie to ma na celu chronić wnętrze silnika przed nadmiernym nagrzewaniem.

Sprawdź też: Nowa Skoda Fabia 2015 - pełny CENNIK hatchbacka od 39 380 zł

Instalacja LPG zastosowana w modelu Fabia 1.0 MPI ma zapewnić ekonomiczną eksploatację samochodu również w przypadku działania funkcji Start–Stop. Gdy w samochodzie działa funkcja Start–Stop i podczas postoju zostanie wyłączony silnik, to jego ponowne uruchomienie odbędzie się na paliwie gazowym. W związku z tym nie będzie większego zużycia benzyny.

W Fabii trzeciej generacji po raz pierwszy zastosowany jest nowy, okrągły przełącznik ze wskaźnikiem ilości paliwa gazowego. Klient ma dodatkowo wpływ na wybór miejsca wlewu paliwa. Zestawy montażowe dają możliwość wyboru miejsca wlewu gazu w tylnym zderzaku lub pod klapką wlewu paliwa. W przypadku tego drugiego rozwiązania konieczne jest stosowanie specjalnej redukcji, którą przy każdym tankowaniu trzeba wkręcić w specjalnie przygotowane złącze.

Cena instalacji LPG w nowej Skodzie Fabii wynosi 4 350 zł niezależnie od rodzaju wlewu.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: