SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nowa Skoda Superb: oto jak wygląda czeska limuzyna trzeciej generacji - FOTO

Nowa Skoda Superb: oto jak wygląda czeska limuzyna trzeciej generacji - FOTO

17.02.2015, godz. 18:42
Skoda Superb III
Skoda Superb III foto: SkodaHome.cz

Oficjalną premierę zapowiedziano na 17.02 wieczorem, a w internecie pojawiły się już w ciągu dnia pierwsze zdjęcia III generacji Skody Superb. Tak właśnie będzie wyglądać najnowsza odsłona czeskiej limuzyny!

Na parę godzin przed premierą w internecie pojawiło się  kilka zdjęć najnowszej generacji Skody Superb. III generacja ma mieć premierę 17.02 wieczorem na specjalnym pokazie w Pradze. Auto zostało oparte o najnowszą, 8. generację Volkswagena Passata. W kwestii jednostek napędowych do wyboru będzie ich osiem: pięć benzynowych (o mocach od 125 KM do 280 KM) i trzech wysokoprężnych (od 120 KM do 190 KM). Wszystkie spełniają normy emisji EURO 6 a za przeniesienie napędu mogą odpowiadać przekładnie manualne i DSG.

Zobacz też: Całkiem nowa Skoda Superb odsłania detale na pierwszym WIDEO

W porównaniu do kończącego przygodę z rynkiem poprzednika, Skoda Superb III cechuje się ostrymi liniami nadwozia. W przednim pasie można doszukiwać się podobieństw do mniejszej Octavii. Czesi zapewniają, że nowy Superb będzie miał jeszcze więcej miejsca w środku, a materiały użyte do wykończenia wnętrza będą najwyższej jakości.

Światowy debiut Skody Superb III dla szerokiej publiczności nastąpi podczas marcowego Salonu Samochodowego w Genewie.

WIDEO - taka jest nowa Skoda Superb

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: