SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nowa Tesla Model S P100D: elektryk szybszy od supersamochodów!

Nowa Tesla Model S P100D: elektryk szybszy od supersamochodów!

24.08.2016, godz. 11:45
Tesla Model S P100D
Tesla Model S P100D foto: Tesla

Tesla zamieszała w branży motoryzacyjnej, stawiając innych producentów w niezbyt korzystnym położeniu. Model S miał akceptowalny zasięg, po pewnym czasie sam podjeżdżał pod drzwi właściciela, a później zaczął sam się prowadzić wykorzystując kamery, radary i algorytmy. Teraz najbardziej znany elektryk świata pokazuje, że także w sprincie do setki praktycznie nie ma sobie równych.

Elon Musk ponownie zaskakuje fanów aut elektrycznych. Tesla Model S została zaprezentowana z bateriami o pojemności 100 kWh. Dotychczasowo dostępne były w tym aucie nieco mniejsze układy. Teraz, z dwoma motorami elektrycznymi i trybem przyspieszenia "Ludicrous", samochód przyspiesza od 0 do "setki" w 2,5 sekundy! Dla porównania: 488 GTB po tuningu u Novitec Rosso "zbiera się" do stu kilometrów na godzinę w 2,8 sekundy. Jedynym samochodem, który może rzucić rękawice modelowi S to... Bugatti Chiron warty 2,7 miliona dolarów.

Przeczytaj: Tesla Model X kontynuuje elektryczną rewolucję w autach

Jeśli nie będziemy mocno naciskać na pedał gazu, Tesla oferuje zasięg (w zależności od cyklu) wynoszący od 507 do 613 kilometrów. Bateria o pojemności 100 kWh dostępna jest również w modelu X, będącym minivanem z futurystycznymi drzwiami. W takim przypadku, z racji nieco większej wagi, rodzinne auto przyspiesza od zera do stu kilometrów na godzinę w... 2,9 sekundy!

Tesla S P100D kosztuje 134 500 dolarów. Zamówienia będzie można składać już we wrześniu. Co ciekawe, jeśli jesteście już właścicielami modelu S P90D, nowa bateria może być wasza za 20 000 dolarów (wliczony montaż oraz utylizacja starego akumulatora). Z kolei jeśli zamówiliście model S, a jeszcze nie został wyprodukowany, możecie zmienić swoje zamówienie. Koszt całej operacji wyniesie 10 000 dolarów.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: