SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nowa Tesla Model X na pierwszych oficjalnych zdjęciach!

Nowa Tesla Model X na pierwszych oficjalnych zdjęciach!

03.09.2015, godz. 17:22
Tesla Model X
Tesla Model X foto: Tesla

Tesla Model X zapowiada się jako rodzinne auto o sporych możliwościach przewozowych. Nie zapomniano również o potężnym napędzie elektrycznym.

Auto, które jest prezentowane na grafikach to najbogatsza wersja Signature Series. Tesla Model X zabierze na pokład 7 osób, które będą podróżować w trzech rzędach - dwa miejsca z przodu, trzy w środkowym rzędzie i dwa w tylnym. Fotele tego ostatniego mają chować się w podłodze, tak aby powiększyć przestrzeń bagażnika. Model X zostanie wyposażony w kilka systemów elektronicznych - m.in. układ automatycznego parkowania.

Nie przegap: Tesla Model S P90D: szybciej, mocniej, dalej

Tesla Model X jest samochodem elektrycznym. Moc generowana przez silniki elektryczne to 772 KM, które są przekazywane na oś przednią (262 KM) i tylną (510 KM). Te wartości pozwalają osiągnąć 100 km/h w około 3,8 sekundy, a prędkość maksymalna to 250 km/h. Dzięki akumulatorom o łącznej pojemności 90 kilowatogodzin, zasięg rodzinnej Tesli to 386 km (240 mil). Za ekstra 10 tys. dolarów przyspieszenie do 100 km/h skraca się do około 3,2 sekundy.

Ceny Tesli Model X zaczynają się od 132 000 dolarów (około 482 000 zł). Aby kupić taką Teslę, producent żąda opłaty rezerwacyjnej w kwocie 5 000 dolarów.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: