SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nowa Toyota Aygo na zdjęciach przed premierą

Nowa Toyota Aygo na zdjęciach przed premierą

03.03.2014, godz. 15:03
Toyota Aygo 2014
foto: toyota

Poznaliśmy ostatnio wygląd nowych generacji Citroena C1 i Peugeota 108. Toyota stopniowała napięcie, wypuszczając początkowo zdjęcia, na których ciężko było ocenić dokładny wygląd kolejnego "trojaczka z Kolina". Do sieci wyciekły właśnie pierwsze zdjęcia pokazujące model Aygo w pełnej krasie.

Tym razem współpracujący ze sobą producenci poszli inną drogą. Każda marka zadbała o to, aby nadać swojemu autu bardziej indywidualny charakter, niż było to w przypadku pierwszej generacji słynnych "trojaczków".

Niewątpliwie największym wyróżnikiem nowego Aygo jest pas przedni z elementem stylistycznym w kształcie litery "X". Jest to bardzo zdecydowany akcent, biegnący od zderzaków, poprzez reflektory przednie, aż do lusterek bocznych. Aygo mocno różni się od swoich krewnych z koncernu PSA. W stylistyce zauważalne jest za to duże podobieństwo do innych nowych modeli Toyoty. Bardzo interesująco wyglądają pionowe światła tylne, które są wystylizowane agresywnie i nowocześnie.

Zobacz też: Nowy Peugeot 108: wygląd miejskiego malucha ujawniony

Aygo będzie napędzane tymi samymi jednostkami, co bliźniacze modele rodem z Francji. Pod maską znajdzie się zatem silnik benzynowy 1.0 litra o mocy 68 KM i motor 1.2 generujący 82 KM. Niewykluczone jednak, że z czasem paleta silnikowa zostanie poszerzona o diesla.

Samochód zostanie oficjalnie zaprezentowany już 4 marca, na Międzynarodowych Targach Motoryzacyjnych w Genewie.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: