SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nowa Toyota Avensis 2015 ujawniona: nowa generacja, czy tylko facelifting? - FOTO

Nowa Toyota Avensis 2015 ujawniona: nowa generacja, czy tylko facelifting? - FOTO

16.02.2015, godz. 08:52
Nowa Toyota Avensis 2015
Nowa Toyota Avensis 2015 foto: toyota

Toyota w odpowiedzi na całkiem nowe konkurencyjne modele segmentu D, przyszykowała kolejne wydanie własnego eleganckiego przedstawiciela. To nowa Toyota Avensis, której debiut szykowany jest na zbliżające się marcowe targi w Genewie.

Po pierwszych zaprezentowanych fotografiach ciężko zdefiniować, czy Toyota Avensis jest całkiem nowym produktem, czy tylko mocno odmłodzoną poprzednią generacją. Gdyby nie brać pod uwagę totalnie innego pasa przedniego, to sama bryła nadwozia wygląda niemal identycznie. Całkowitego przewrotu wypada się spodziewać za to w kabinie. Według Japończyków jest to jednak nowe auto, które powstało z myślą o Europie.

Zobacz też: Toyota 86 Style Cb, czyli wygodniejsze GT86 z całkiem nową twarzą - FOTO

Prezentowana Avensis została zaprojektowana we francuskim studiu projektowym Toyoty ED2. Badania nad autem trwały natomiast w belgijskim centrum badań i rozwoju, a produkcja będzie odbywać się w brytyjskich zakładach koncernu.

Auto zgodnie z panującymi trendami będzie powstawać zarówno w wersji sedan, jak i bardziej rodzinnym wydaniu kombi. Wygląd nawiązuje do obecnych trendów Toyoty, a zastosowana technika będzie o wiele nowocześniejsza, niż miało się to u poprzednika. Dzięki innowacyjnemu wyposażeniu z zakresu bezpieczeństwa i komfortu oraz nowej gamie silnikowej, kolejna generacja Avensisa będzie według producenta silną propozycją w segmencie D. Cel to zarówno klienci prywatni, jak i flotowi.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: