SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nowa Toyota Land Cruiser na fali polskiej popularności

Nowa Toyota Land Cruiser na fali polskiej popularności

09.04.2014, godz. 10:50
Nowa Toyota Land Cruiser 2014
foto: toyota

Mało kto by się spodziewał, że nowa muskularna terenówka Toyoty, aż tak dobrze będzie się sprzedawać w naszym kraju. Land Cruiser w odmłodzonym wydaniu na rok modelowy 2014, w zaledwie 3 miesiące przekroczył wynik sprzedażowy całego roku 2013! Czemu zawdzięcza swój sukces?

Aktualnie oferowany w salonach Land Cruiser 150 to znacznie zmodernizowany poprzednik. Wielka czteronapędówka zyskała bardziej bojowy wygląd, przestylizowane wnętrze oraz dodane nowe systemy terenowe i opcje wyposażenia. Na naszym kraju znajdują się trzy wersje w ofercie: Prado, Premium oraz Executive, które można dodatkowo personalizować. Ceny rozpoczynają się od 189 000 zł.

Zobacz galerię: Nowa Toyota Land Cruiser na rok 2014 w przybliżeniu

Na sukces Toyoty złożyły się dwa aspekty - debiut zmodernizowanego modelu Land Cruiser 150, oraz możliwość pełnego odliczenia VAT od samochodu firmowego. W trzy miesiące 2014 roku w Polsce zarejestrowano 138 Land Cruiserów – czyli o 7 więcej, niż w całym roku 2013! W lutym sprzedaż wyniosła 9 sztuk, a w samym marcu na wóz zdecydowało się aż 122 klientów, którzy zarejestrowali ten model w naszym kraju.

Jeśli popyt na Land Cruisera nie spadnie, Toyota Motor Poland będzie miała "mały problem". Dostępność tego modelu w kolejnych miesiącach, przez duże zainteresowanie będzie mocno ograniczona.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: