SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nowa Toyota Yaris – pierwsze zdjęcia

Nowa Toyota Yaris – pierwsze zdjęcia

16.06.2011, godz. 13:27
Nowa Toyota Yaris
foto: toyota

Oficjalna premiera nowej Toyoty Yaris odbędzie się we wrześniu 2011 roku podczas salonu samochodowego we Frankfurcie. Jednak już teraz japoński producent opublikował pierwsze zdjęcia i dane techniczne nowego auta segmentu B. Nowy Yaris wygląda właściwie jak odświeżony poprzednik. Ceny prawdopodobnie także niewiele się zmienią.

Nowy Yaris wyglądem niewiele będzie się różnił od swojego poprzednika. Zresztą trudno oczekiwać rewolucyjnych zmian w przypadku auta tak dobrze od lat sprzedającego się. Sylwetka nowego Yarisa wydaje się kopią poprzedniej generacji auta, z tym że gruntownie odświeżonej.

Przeczytaj koniecznie: Toyota Verso S – cena od 57 600 zł

Większe zmiany zaszły wewnątrz auta. Zrezygnowano bowiem z umieszczenia zegarów na środku deski rozdzielczej i powędrowały one w miejsce naprzeciwko kierowcy.

Patrz także: Toyota Yaris 1.0 hatchback, model 2011 - dane techniczne, spalanie, cena

Pod maskę nowego Yarisa trafią prawdopodobnie benzynowe silniki: trzycylindrowy 1.0 69KM oraz 4-cylindrowy 1.3 99KM. Nie znane są na razie dokładne wymiary auta ani pojemność bagażnika. Spekulować można jedynie, że w porównaniu do poprzednika nowy model urósł tak, jak dzieje się to w przypadku wejścia na rynek nowego modelu.

autor: Piotr Mieszkowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: