SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nowe Audi Q5 zapowiedziane!

Nowe Audi Q5 zapowiedziane!

20.09.2016, godz. 15:46
Audi Q5 teaser
Audi Q5 teaser foto: Audi

Niemiecki producent sukcesywnie odświeża gamę. Po mniejszym Q3 przyszedł czas na niezwykle popularne Q5. Auto zobaczymy na żywo 29-go września, ale już teraz wiemy o kilku szczegółach.

Audi w krótkim filmie podpowiada, że w nowym Q5 zainstalowano rozwiązania Apple CarPlay oraz Android Auto pozwalające podłączyć smartfona do systemu multimedialnego samochodu. Co bardziej spostrzegawczy zauważą nowe pokrętło do obsługi elektroniki. Podobne rozwiązanie można znaleźć w pozytywnie ocenianym A4 oraz kolosalnym Q7.

Nie będzie zaskoczeniem, jeśli Q5 nawiąże stylistycznie do reszty odświeżonej gamy. Spodziewamy się więc znanej sylwetki z nowym grillem oraz światłami w technologii Matrix LED.

Nowe Audi Q5 zostało przygotowane na platformie MQB, która współdzielona jest przez większość koncernu Volkswagena. Pierwsze informacje potwierdzają, że auto schudnie o około 100 kilogramów (w zależności od wersji).

Zobacz też: TEST Audi A4 allroad quattro: więcej niż kombi

Użycie tej płyty podłogowej zapowiada obecność pod maską jednostek cztero- oraz sześciocylindrowych połączonych z przekładniami manualnymi (6 biegów) lub dwusprzęgłowymi automatami (DSG). Pojawią się zarówno napędy na przednią oś jak i 4x4. Oczywiście producent planuje również wprowadzenie do gamy wersji S.

Plotki twierdzą natomiast, że Audi poważnie bierze pod uwagę stworzenie odmiany RS, która miałaby więcej niż 400 koni. Z racji unifikacji elementów, stworzenie takiej konstrukcji nie byłoby dużym problemem.

Salon samochodowy w Paryżu będzie dostępny dla zwiedzających już od pierwszego października.

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: