SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nowe Audi RS4 z elektryczną sprężarką? Oto kolejne plotki

Nowe Audi RS4 z elektryczną sprężarką? Oto kolejne plotki

26.07.2015, godz. 14:00
Audi RS4 Avant B6 (2006-2008)
Audi RS4 Avant B6 (2006-2008) foto: Audi

W motoryzacyjnym światku krążą informacje, jakoby silnik nowego Audi RS4 miał zostać wyposażony w elektryczną sprężarkę. Nadchodzi koniec wolnossących jednostek?

Pod koniec czerwca 2015 roku, Audi zaprezentowało kolejną generację modelu A4. Fani mocnych wrażeń z utęsknieniem czekają na kolejne wcielenie najmocniejszej RS4. Niedawno wspominaliśmy, że w nowej "RS-ce" nie będzie wolnossącej jednoski V8 - przypomnimy tylko, że obecnie w RS4, Audi oferuje 4.2 V8 o mocy 450 KM. W nowym modelu ma pracować już mniejsze V6. Okazuje się, że jest możliwe wspomaganie elektryczną sprężarką.

Zobacz: Oto najnowsze Audi A4! Debiutuje wyczekiwane B9 Limousine i Avant

Do takich informacji dotarli dziennikarze magazynu "Auto Express". Według nich pod maską nowego Audi RS4 i RS5 zagościć ma 3-litrowe V6 wspomagane podwójnym doładowaniem. Dzięki zastosowaniu elektrycznej sprężarki, już od najniższych obrotów do silnika ma trafiać więcej powietrza. Prawdziwa turbosprężarka będzie przejmować prace w wyższej partii obrotów. Napięcie do elektrycznej sprężarki ma pochodzić z niewielkich akumulatorów doładowywanych podczas hamowania.

Nie wiemy kiedy dokładnie Audi RS4 zadebiutuje, ale jeśli potwierdzą się wyżej wspomniane plotki, to czeka nas prawdziwa rewolucja.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: