SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nowe Audi TT na oficjalnych szkicach producenta

Nowe Audi TT na oficjalnych szkicach producenta

20.02.2014, godz. 13:47
Audi TT 2014
foto: Audi

Już wkrótce na targach w Genewie zadebiutuje najnowsze wcielenie sportowego modelu TT. Jako przedsmak premiery, Audi udostępniło oficjalne szkice przedstawiające to kompaktowe coupe. Wizje zapowiadają samochód o ciekawej, atletycznej sylwetce, nawiązującej do poprzedników.

84. targi w Genewie rozpoczną się dla zwiedzających 6 marca 2014 i potrwają 10 dni. Fani pojazdów z Ingolstadt już zacierają ręce, gdyż Audi przedstawi na nich bardzo ważny dla marki model TT, oparty o nowoczesną platformę modularną MQB. Sposób w jaki styliści zinterpretowali na nowo oryginalny design znany z pierwszej generacji z 1998 roku, budzi duże zaciekawienie w każdym entuzjaście sportowych samochodów.

Przeczytaj też: Audi Sport quattro laserlight concept z laserowymi światłami

Na razie oglądać możemy tylko szkice, jednak dają one pogląd na to, jak w przybliżeniu będzie wyglądać nowe TT. Atrapa chłodnicy Singleframe jest szeroka i niska. Podobnie jak w topowym modelu R8, logo producenta znajduje powyżej grilla, na masce silnika. Audi zapowiada jako opcję reflektory przednie w innowacyjnej technologii LED Matrix. Wiele elementów w profilu samochodu przypomina klasyczną dziś pierwszą generację. Pozostaje z niecierpliwością oczekiwać na oficjalne zdjęcia najnowszego coupe o sportowym rodowodzie.

Poza tym wiadomo już, co znajdzie się w kokpicie. Architektura tablicy rozdzielczej z dominacją poziomych linii została maksymalnie odchudzona. Kierowca doświadczy sporej dawki przyjaznej elektroniki. Nowe TT będzie pierwszym seryjnym Audi, w którym centralnym punktem samochodu zostanie wirtualny kokpit. Tablica rozdzielcza TFT o średnicy 12,3 cala, wykonana w cyfrowej technologii, będzie wyświetlać wszystkie niezbędne informacje bezpośrednio przed oczami kierowcy, co oznacza wyeliminowanie centralnego monitora systemu MMI.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: