SuperAuto nowości Nowe lampy Matrix OLED w Audi? Premiera już na targach we Frankfurcie

Nowe lampy Matrix OLED w Audi? Premiera już na targach we Frankfurcie

31.07.2015, godz. 11:37
Audi Matrix OLED
Audi Matrix OLED foto: Audi

Audi zapowiedziało premierę tajemniczego samochodu koncepcyjnego, gdzie zaprezentowane zostaną nowe lampy typu Matrix OLED, oparte o najnowszą technologię świetlną. Niedługo to rozwiązanie trafi do seryjnych aut.

Obecnie w samochodach Audi można spotkać dwa typu oświetlenia z rodziny Matrix: Matrix LED i Matrix Laser. OLED to skrót od angielskiego stwierdzenia Organic Light Emitting Diode, co oznacza organiczną diodę elektroluminescencyjną. Z technicznego punktu widzenia oznacza to, że diody OLED są bardziej elastyczne i dużo łatwiej dają się dostosować do powierzchni gdzie mają zostać zastosowane, a na pierwszy rzut oka można je rozpoznać po najwyższym poziomie jednorodności światła.

Zobacz: Dlaczego premium tyle kosztuje? TEST na przykładzie Audi A7 Sportback

Rozwój technologii OLED doszedł do takiego poziomu, że mogą one być stosowane w światłach stop i kierunkowskazach. I właśnie z takimi rozwiązaniami zostanie zaprezentowana lampa podczas wrześniowego Salonu Samochodowego we Frankfurcie. Co ważne diody OLED można dzielić na małe segmenty i w zależności od potrzeb błyskawicznie regulować ich jasność, co jest równoznaczne z nowymi możliwościami oświetlenia Matrix.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: