SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nowe Maserati Quattroporte z usterką powodującą samozapłon

Nowe Maserati Quattroporte z usterką powodującą samozapłon

31.12.2013, godz. 06:00
Maserati Quattroporte 2013
foto: Maserati

W motoryzacyjnym świecie panuje przekonanie, że włoskie auta nie należą do najsolidniej wykonanych. Wliczają się w to także pojazdy warte fortunę. Często słychać o palących się Ferrari, a teraz okazuje się, że okazuje problem ten może również dotyczyć samochodów Maserati. Producent wzywa do serwisu 63 egzemplarze modelu Quattroporte.

Maserati Quattroporte to luksusowa limuzyna, która w gamie modelowej włoskiego producenta jest pozycjonowana najwyżej spośród wszystkich modeli. Wydawać by się mogło, że takie auto powinno być wolne od wad, a jak się okazuje, może on zagrażać swoim pasażerom.

Sprawdź: Frankfurt 2013: Maserati Quattroporte z silnikiem diesla - WIDEO

Niedawno wyszło na jaw, że 63 egzemplarze nowego Maserati Quattroporte mają usterkę fabryczną, która potrafi doprowadzić do spalenia pojazdu. W czym tkwi przyczyna? Otóż za możliwe niebezpieczeństwo odpowiada wadliwe okablowanie połączone z alternatorem, a ignorowanie tego niedociągnięcia może przełożyć się na unieruchomienie pojazdu lub nawet doprowadzenie do pożaru. Wszystkie samochody wzywane do serwisu to odmiany GTS V8.

Oczywiście akcja serwisowa jest bezpłatna, jednak przy cenie auta rozpoczynającej się od 760 000 zł oraz prestiżu marki, trudno oczekiwać innego rozwiązania.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: