SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nowe oznaczenia modeli Mercedesa: będzie zamieszanie?

Nowe oznaczenia modeli Mercedesa: będzie zamieszanie?

12.11.2014, godz. 12:51
Nowe oznaczenia modeli Mercedesa
foto: Mercedes

Mercedes jest kolejną marką po BMW, próbującą zrobić porządek z oznaczeniami swoich modeli. O ile w BMW efekty są mizerne o tyle są szanse na porządek z autami ze Stuttgartu.

Rozszerzenie oferty wymusza na producentach kolejne nazwy dla swoich aut. BMW próbowało rozdzielić liczbami poszczególne auta: liczbami parzystymi oznaczono samochody sportowe, nieparzystymi limuzyny. Problem pojawił się przy wprowadzeniu do sprzedaży Serii 2 Active Tourer – rodzinnego minivana. Mercedes postanowił pójść inną metodą.

Zobacz też: TEST Mercedes Sprinter 316 2.2 CDI Furgon: mistrz wagi ciężkiej

W przyszłym roku oferta SUV-ów ma zostać rozszerzona. Stąd pomysł oznaczenia wszystkich aut literkami GL – pozostanie tylko klasa G dla flagowego modelu. Ostatnia litera ma oznaczać na którym produkcie został oparty konkretny samochód. Przykładowo: następca Mercedesa GLK ma mieć oznaczenie GLC (oparty o Mercedesa klasy C). Jeżeli powstanie usportowiona wersja modelu GLC otrzyma dodatkowy przydomek Coupe.

Przeczytaj również: TEST Mercedes-Benz G500: ostatni prawdziwy twardziel

Zmiany dotkną również modeli coupe i roadster. W przypadku tych pierwszych zmian niewiele bo CLA i CLS nadal pozostaną tymi samymi modelami. Każdy nowy roadster ma mieć oznaczenie SL z dostosowaniem literki do konkretnej klasy. W ten sposób Mercedes SLK stanie się Mercedesem SLC. Jednak i tutaj znajdziemy wyjątek od reguły. Mercedes SL pozostanie Mercedesem SL.

Czytaj też: TEST Mercedes GLA 200 CDI 4Matic: podniesiony elegancik

Znikną również oznaczenia takie jak CDI, Natural Gas Drive, czy Plug-in Hybrid. Zostaną one skrócone do pojedynczych literek – odpowiednio: d, c, h. Mamy tylko nadzieję, że nowe nazwy się przyjmą i nie wyjdzie z tego galimatias jak w przypadku bawarskiej konkurencji.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: