SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nowe Porsche Panamera w topowej przedłużonej odmianie Executive

Nowe Porsche Panamera w topowej przedłużonej odmianie Executive

10.11.2016, godz. 10:55
Porsche Panamera Executive
Porsche Panamera Executive foto: Porsche

Druga generacja Porsche Panamera wzbogaca się o dwie nowe wersje. Niebawem dołączy do oferty przedłużana odmiana Executive, a także o nowy bazowy silnik benzynowy V6 turbo o mocy 330 KM.

Porsche Panamera Executive wyróżnia się szczególnie ekskluzywną specyfikacją. Na liście standardowego wyposażenia widnieje duży, panoramiczny dach, komfortowe fotele przednie i tylne z funkcją podgrzewania oraz wszechstronna regulacja elektryczna. Jest też adaptacyjne zawieszenie pneumatyczne z elektroniczną kontrolą siły tłumienia (Porsche Active Suspension Management – PASM). Seryjna jest także roleta przeciwsłoneczna za tylnymi zagłówkami. Odmiany Panamera 4S Executive i Panamera Turbo Executive otrzymują dodatkowo w serii skrętną tylną oś i system cichego domykania drzwi.

Zobacz też: Nowoczesne Porsche Panamera z fabryki w Lipsku

Jako najmocniejszy model w ofercie Panamera Turbo Executive jest dodatkowo wyposażona w elementy takie jak czterostrefowa klimatyzacja, LED-owe reflektory z systemem Porsche Dynamic Light System (PDLS) oraz nastrojowe oświetlenie kabiny. Na życzenie wszystkie modele Porsche Panamera Executive dostępne są z nową, rozbudowaną konsolą centralną dla pasażerów tylnych foteli. Można ją wyposażyć w dwa składane stoliki oraz indukcyjny konektor antenowy dla dodatkowego smartfona (zależnie od rynku). Podobnie jak w przypadku oferowanych już modeli Panamera, dodatkowe możliwości indywidualizacji wnętrza zapewnia pakiet Sport Design.

Interesującą opcją w Executive jest Porsche Rear Seat Entertainment - najnowsza generacja systemu informacyjno-rozrywkowego dla podróżujących z tyłu. Dwa odłączane, 10,1-calowe ekrany umieszczone w oparciach przednich foteli mają szeroki zakres zastosowań; w razie potrzeby mogą zamienić drugi rząd w cyfrowe biuro. Wysokiej jakości wyświetlacze można nawet wykorzystywać jako tablety poza wnętrzem samochodu.

Nowy bazowy silnik

Na rynku są już dostępne cztery warianty modelu z napędem na obie osie, w 10 wariantach mocy od 330 KM do 550 KM: Panamera 4S, Panamera 4S Diesel, Panamera 4 E-Hybrid oraz Panamera Turbo. Nowość to bazowy silnik V6 Turbo o mocy 330 KM (+ 20 KM w stosunku do poprzednika), zużywający średnio o 1 litr paliwa mniej na 100/km.

.
WIDEO - przestrzeń wersji Executive

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: