SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nowe Renault Clio RS i nowe Clio GT - znamy POLSKIE CENY

Nowe Renault Clio RS i nowe Clio GT - znamy POLSKIE CENY

25.03.2013, godz. 16:14
Renault Clio RS 200 EDC
foto: Renault

W cenniku produktowym marki Renault w Polsce, pojawiły się dwie sportowe nowości, będące uzupełnieniem gamy popularnego auta klasy B. W salonach można już zamawiać całkiem nowe Clio R.S. o mocy 200 KM, a także trochę słabszą odmianą Clio GT ze 120-konnym silnikiem.

Renault Clio R.S. 200 EDC - CENA od 89 900 zł

W aucie zastosowano skrzynię biegów z podwójnym sprzęgłem EDC o 6 przełożeniach i nowy, turbodoładowany silnik o pojemności 1.6 i mocy 200 KM, skonstruowany przez Renault Sport, co oznacza przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 6,7 sekundy. Auto potrafi pojechać z maksymalną prędkością wynoszącą 230 km/h. Najnowsze auto Renault Sport Technologies można rozpoznać po autentycznie sportowym stylu: specjalnych zderzakach i spojlerach progowych, podwójnej końcówce wydechu, dużych kołach. Od razu widać kanony sportowej stylistyki Renault Sport.

Model jest dostępny w kilku opcjach, m.in.: z Pakietem Cup obejmującym zawieszenie typu Cup, obręcze kół ze stopu metali lekkich 18" w kolorze czarnym i czerwone zaciski tarcz hamulcowych (4000 zł), z systemem R.S. Monitor 2.0 (1000 zł) z multimedialnym tabletem Renault R-Link (2200 zł) oraz systemem wspomagania parkowania (1000 zł) i kamerą cofania (1500 zł).

Renault Clio GT 120 EDC - CENA od 67 000 zł

Pod maską pracuje jednostka TCe 120 EDC. Jest to silnik benzynowy, o pojemności 1.2 litra z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Jest dynamiczny, elastyczny i odznaczający się przyjemnym, głębokim brzmieniem. Dzięki automatycznej skrzyni biegów z podwójnym sprzęgłem EDC, zapewniającej płynną zmianę przełożeń (6 biegów), w cyklu mieszanym zużywa tylko 5,2 l/100 km przy emisji 120 g CO2/km. Nowe Clio GT jest wszechstronnym samochodem sportowym, występuje w wersji hatchback i kombi. Charakteryzuje się wyposażeniem typowym dla Renault Sport: wlot powietrza, przednie i tylne zderzaki, spojler przedni, tylny i specjalne spojlery progowe, felgi 17", oddzielne diodowe światła dzienne, podwójny chromowany wylot rury wydechowej.

Nowe Clio GT 120 EDC będzie dostępne w specjalnym kolorze nadwozia Niebieski Malte (w opcji). Samochód ten oferuje wszystkie elementy komfortowego wyposażenia samochodu wysokiej klasy: nawigacja z ekranem dotykowym (R-Link), karta „hands-free”, radio Bluetooth® z gniazdem USB, wspomaganie parkowania z kamerą cofania (opcja), komputer pokładowy, automatycznie regulowana klimatyzacja.

WIDEO - tak wygląda i jeździ Renault Clio R.S 200 EDC

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: