SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nowe Renault Trafic trzecia generacja w szczegółach - GALERIA + WIDEO

Nowe Renault Trafic trzecia generacja w szczegółach - GALERIA + WIDEO

01.07.2014, godz. 12:38
Renault Trafic 2014
foto: Renault

Trzecia generacja Renault Trafic będzie dostępna w salonach od września tego roku, a zamówienia klienci mogą składać już od połowy lipca, gdy tylko pojawi się oficjalny cennik. W ciągu 34-letniej historii modelu, Francuzi sprzedali przeszło 1,6 mln sztuk. Czy jego trzecie wcielenie ma szansę być równie wielkim hitem, jak poprzednicy?

Najnowszy lekki "dostawczak" od Renault upodobnił się wyglądem do najnowszych modeli w gamie Francuzów. Podobnie jak nadwozie, także wnętrze zostało zaprojektowane od podstaw, sprawiając bardzo nowoczesne (szczególnie na tle dotychczasowego modelu) wrażenie. W codziennym użytkowaniu przydatne okaże się 14 schowków, które znajdziemy we wnętrzu Trafica.

Przeczytaj też: Nowe Renault Espace przyłapane: szykuje się rewolucja w klasie vanów? - GALERIA

Nadwozie francuskiego vana, w zależności od wersji, zostało wydłużone odpowiednio o 10 i 11 cm. Renault chwali się, że nowy Trafic posiada najdłuższą w swojej klasie długość załadunku wynoszącą 3,75 m w wersji L1 i 4,15 m w wersji L2.

Za napęd Trafica odpowiedzialny jest silnik R9M dostępny w wersji z pojedynczym turbo (o mocy 90 lub 115 KM) lub Twin Turbo (120 lub 140 KM). Jako opcjonalne wyposażenie dostępny jest system Start/Stop. Według zapowiedzi Renault, nowy model ma być wyjątkowo oszczędny - w wersji z silnikiem 120 dCi spalanie ma wynosić zaledwie 5,7 l/100 km.

WIDEO - zobacz nowe Renault Trafic

autor: Rafał Michalak zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: